1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

ASISTENT TRENÉRA JOSEF VACOVSKÝ NÁM POSKYTL SVŮJ POHLED NA A TÝM PŘED NEDĚLNÍM ZÁPASEM VE VRANÉM. ŘEKL NÁM O NEDÁVNÉ OSLAVĚ SVÝCH NAROZENIN, ZDRAVOTNÍM I PSYCHICKÉM STAVU HRÁČŮ A DALŠÍCH VĚCECH.

1) Nemůžeme se nevrátit k oslavě Vašich 66. narozenin. Povedla se podle Vašich představ? A kdy Vás uvidíme ve dresu s číslem 66, který jste dostal od hráčů?

Oslava se povedla nad očekávání. Mužstvo mi dalo ten nejlepší dárek výhrou nad Suchdolem. Po zápase jsem je pozval na malou oslavu – tatarák, topinky, rum a jak jinak než zelená, vždyť jsme v Hostouni. Oni mne obdarovali dortem v podobě fotbalového hřiště, velkým dárkovým košem a dresem hostouňských barev s číslem 66 a jménem „Vacák“. S tímto dresem bych chtěl nastoupit v závěrečném zápase doma s SK Rakovník.

2) Jaká je momentálně v týmu atmosféra?

Nálada v mužstvu  před derby ve Vraném je výborná, na zápas se těšíme.

3) Jak jsme na tom se zraněními? Můžeme očekávat nějaký návrat na hřiště?

Zdravotní stav se relativně zlepšil. Věřím, že po pátečním tréninku budeme moci počítat s Jendou Čurdou a Tomášem Tichým, dále nám přibyde Dan Novák, který minule nemohl hrát kvůli žlutým kartám. Ze stejného důvodu bohužel nyní nebude hrát kapitán Michal Zachariáš. Citelnou absencí je zranění Míry Šilhána, který si vyžádá dlouhodobější absenci. Pevně věřím, že se s oběma ztrátami vyrovnáme.

4) Jak byste zhodnotil tým Vraného?

Utkání ve Vraném nebude jednoduché, i když okupují spodní část tabulky, tak jsou z mého pohledu velmi dobrým soupeřem. Přes zimu posílili a zvláště v domácím prostředí hrají nebezpečně. Naše hra musí vycházet z dobře organizované obranné činnosti, rychlých protiútoků a dobrým pohybem všech hráčů bez míče. Věřím, že se nám podaří uplatnit naši silnou stránku – standartní situace.

5) Jak vyřešíte herní vytížení některých hráčů? Nastane souběh s B-týmem, máme hráče na pomezí obou týmů očekávat na lavičce áčka, nebo nastoupí za béčko?

Souběh řešíme, v žádném případě nebudou na lavičce zbytečně hráči, se kterými nepočítáme do zápasu. Hráči širšího výběru A mužstva nastoupí za B mužstvo a věříme, že svým výkonem pomohou k úspěchu.

6) Jak se stavíte k tomu, že jsme pomalu ale jistě veřejností bráni za favorita v každém utkání?

To, že nás tak veřejnost vnímá je sice hezké, ale nesmíme tomu podlehnout, chceme od hráčů, aby ke každému zápasu nastoupili s maximální snahou odvést kvalitní výkon, za který se nebudeme muset stydět.