10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Před dnešním důležitým zápasem A týmu s Poříčím Vám přinášíme rozhovo s asistentem trenéra Josefem Vacovským

JAK HODNOTÍ UPLYNULÉ ZÁPASY A ZIMNÍ POSILY? KOHO MÁME V NEDĚLI ODPOLEDNE OČEKÁVAT NA HŘIŠTI?

1)      Jste uprostřed těžkého období. Jak ho hráči snášejí?

Myslím si, že jsou v pohodě, ke každému zápasu přistupují zodpovědně a chtějí uhrát co nejlepší výsledek. Je to ale někdy velmi těžké, když soupeř používá všechny možné způsoby, jak nás porazit.

2)      Porazili jste Dobříš, vyhráli derby s Tuchlovicemi a těsně podlehli ve Velvarech. Jak byste to zhodnotil?

Všechna tři utkání byla velmi náročná. Dobříš má ve svých řadách výborné fotbalisty, s Tuchlovicemi to bylo derby, jak se patří. A ve Velvarech to bylo velmi dobré utkání, bohužel jsme nevstřelili branku, i když na to šance byly. Hráčům patří poděkování za dobře odehraná utkání.

3)      Jak si vedou posily? Tedy Trnka, Pettík a Vlasatý?

Všichni 3 do kolektivu zapadli. Jsou to další tři výborní fotbalisté a kluci. Filip Pettík je mladý brankář, jeho výkony rostou zápas od zápasu. To samé u Jardy Trnky – výborný fotbalista, chytil se střelecky, soupeři si ho začínají více hledět. Tomáš Vlasatý je zkušený borec, skvělý organizátor hry a v mužstvu se okamžitě stal velkou osobností.

4)      A jak další posila brankář Bogdan Petrovič snáší čekání na šanci?

Myslím si, že mu bylo vysvětleno, jaké má místo v mužstvu a on to chápe. V sobotu si zachytal za B mužstvo v Kročehlavech. Jinak je také fajn kluk a dobrý brankář.

5)      Vnímají vás soupeři jinak než loni?

Myslím si, že soupeři si na nás dávají větší pozor, hlavně mají podchyceny naše klíčové hráče (Motlík, Hofman, Čurda, Novák, Trnka, Letko). Někdy to tyto hráče při osobních soubojích hodně bolí. Někteří nosí chrániče i zezadu. Musí to vydržet, je to fotbal.

6)      Co očekáváte od nedělního zápasu s Poříčím?

Nebude to jednoduché, soupeř je opět velmi kvalitní. Přesto věřím, že se nám podaří zlepšit střeleckou produktivitu. Celý tým musí hrát trpělivě, kolektivně a bojovně. Bude také rozhodovat herní a osobní disciplína.

7)      Bude připraven někdo z marodů?

Do kádru se vrací Lukáš Krupička, další 2 hráči se mohou objevit na lavičce. Stále čekáme na uzdravení dalších 2.