10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Předzápasový stav A týmu očima Josefa Vacovského

1. 1.      Zimní pauza byla dlouhá, jak se těšíte na jaro?

Samozřejmě se všichni těšíme. Bohužel jsme zápas s Tuchlovicemi nehráli z důvodů špatného počasí a tak jsme začali mistráky hrát až v Rejšicích.

1. 2.      Panuje spokojenost se zimní přípravou?

Zimní příprava byla pro hráče náročná, trénovali jsme 4x týdně. Účast na tréninkových jednotkách byla velmi dobrá. Vydařilo se i soustředění v Kašperských horách, kde jsme měli výborné tréninkové podmínky. Jen mělo být více sněhu.

1. 3.      Co nové posily, jak se jeví?

Přišli dva dobří brankáři, výborný je Jarda Trnka a stejně tak Tomáš Vlasatý, zkušený fotbalista. Pevně věříme, že příchod těchto hráčů do mužstva je přínosem.

1. 4.      Jak byste zhodnotil první zápas v Rejšících?

Pro nás to byl první zápas na jaře na přírodní trávě. V zápase jsme se museli také obejít bez několika zraněných hráčů. Mužstvo chválím hlavně za bojovnost. Je stále co zlepšovat.

1. 5.      Může nastoupit minule vyloučený Míra Elman?

Míra nastoupit může. Mrzí nás, že takový zkušený fotbalista se takto nechá vyloučit. Chtěl bych věřit, že se z toho poučí.

1. 6.      Co čekáte od nedělního soupeře – Dobříše?

Přijede k nám velmi kvalitní soupeř. Má ve svém kolektivu výborné a zkušené fotbalisty. Celé mužstvo musí podat dobrý výkon a hrát disciplinovaně, trpělivě a bojovně.

1. 7.      Koho považujete na největšího konkurenta v boji o postup?

Těch mužstev je více. Soutěž je dlouhá, může přijít řada překvapivých výsledků. Zatím jsme na prvním místě, tak se musíme snažit, abychom tam zůstali. Hlavně musíme jít zápas od zápasu a do každého vstupovat zodpovědně, pokorně a s maximálním nasazením Věřím, že se postupně uzdraví chybějící hráči (např.: Šilhán, Rouček, Burant) a mužstvo bude ještě kvalitnější.