1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

ROZHOVOR S TRENÉREM A TÝMU JOSEFEM VACOVSKÝM O PŘEDCHÁZEJÍCÍM ZÁPASE, NEMOCNÝCH HRÁČÍCH A PLÁNECH NA NEDĚLNÍ DUEL SE SUCHDOLEM

1)           Máme za sebou tvrdý zápas v Sedlčanech. V jakém stavu se nachází mužstvo po zdravotní stránce.?

Mužstvo již před zápasem se Sedlčany nebylo kompletní, chyběli: tichý-viróza, Himl-svalové zranění. Po utkání se Sedlčany přibyli další hráči, kteří mají zdravotní problémy. Čurda – silná distorze kotníku, Šilhán – silně nakopnuté lýtko, Zachariáš – svalové zranění. Osobně si myslím, že nám tito hráči budou chybět minimálně 2-3 týdny.

2)           V jakém stavu jsou dlouhodobý marodi Tichý a Himl?

Tomáš Tichý – ke zraněnému kotníku přibyla v týdnu silná chřipka, bere antibiotika.

Petr Himl – stále nemá doléčená bolavá třísla, chce to absolutní klid 2-3 týdny.

3)           Asi nám ani nepomohou stopky některých hráčů pro velký počet žlutých karet?

Za 4 žluté karty nemůže nastoupit Dan Novák, dle mého názoru obdržel 4. kartu se Sedlčany zbytečně. Bude nám herně chybět, zvláště v útočné fázi hry.

4)           Za určité konstelace bychom v neděli mohli hrát se Suchdolem o druhé průběžné druhé místo?

Utkání se Suchdolem je pro nás důležité s ohledem na udržení bodového kontaktu se špičkou tabulky.

5)           Sedí nám herně styl Suchdola?

Suchdol má z mého pohledu silnou útočnou fázi hry, zvláště robustní Kacafírek je velmi nebezpečný. Věřím ale, že si s ním naši hráči poradí.

6)           Co očekáváte od soupeře, který jak to vypadá má dobrou formu i z kraje sezony?

Od soupeře očekávám kvalitu, sebevědomí, zkrátka je to kvalitní a těžký soupeř.

7)           Mají trenéři už jasno o sestavě?

O definitivním složení základní sestavy bude rozhodovat momentální zdravotní stav již zmíněných hráčů. Kádr mužstva je široký a kvalitní. Dostanou příležitost další hráči a já pevně věřím, že se poperou o místo v základní sestavě. Vše se rozhodne po pátečním předzápasovém tréninku.

Na hřiště chceme poslat hráče, kteří budou schopni podat minimálně 100% výkon.

8)           Neovlivní náš herní projev to, že hrajeme v Dobrovízi?

Myslím si, že ne. Hřiště je tady velké, s vcelku kvalitním povrchem na současné období. Budeme se snažit prosadit se naší technickou hrou podloženou kvalitním pohybem všech hráčů a častou střelbou.

9)           Tip na výsledek?

Věřím ve výhru 3:1 (2:0). Byl by to pro mě dostatečný a krásný dárek k mým pátečním narozeninám.