Představujeme nové soupeře v 1A třídě: TJ Slovan Hradištko

Tělovýchovná jednota TJ Slovan Hradištko byla založena v roce 1946. Prvním oddílem, který vznikl v rámci tělovýchovné jednoty byl oddíl kopané pod názvem POVLTAVAN HRADIŠTKO. Postupně se zakládaly další oddíly, bylo uspořádáno množství turnajů a zajímavých utkání, o kterých se mluvilo a psalo i za hranicemi našeho okresu. Původní fotbalové hřiště bylo rekonstruováno v polovině 80. let a na slavnostní otevření nového stadionu s krytou tribunou v roce 1986 si mužstvo Hradištka pozvalo pražskou Duklu, která patřila k nejlepším českým týmům. Na novém hřišti začal také vzestup A mužstva , které se během pěti let probojovalo z okresního přeboru až do přeboru krajského, kde se udrželo dalších pět sezon. Během tohoto období, které bylo navíc spojeno i s úspěchy mládežnických mužstev, jejichž hráči se postupně stali tahouny mužstva dospělých, přišel dosud největší úspěch hradištského fotbalu. Byl jim postup do 4. kola Českého poháru v sezoně 1990-91, kde je zastavila až pražská Slavie v duelu, který dosud jednoznačně drží rekord v návštěvnosti na místním stadionu. V roce 2010, po více než 10 letech prožitých v I. A a I. B třídě, mladý tým Hradištka zvítězil ve své skupině I. A třídy a znovu postoupil do krajského přeboru. V roce 2011 jsme sestoupili zpět do 1.A třídy.