20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Představujem nové soupeře v 1A tříde:SK VOTICE

Počátek historie votické kopané sahá do roku 1920, kdy se v rámci tehdejší tělocvičné jednoty, existující již od roku 1892, ustavil fotbalový klub SK Votice. V roce 1954 došlo k přejmenování na TJ Blaník Votice a v roce 1955 se hrál poprvé ve Voticích krajský přebor. Od roku 1962 na dlouhá léta převzal nad fotbalem patronát votický závod Tesla a do roku 1997 se hrálo pod názvem Spartak Tesla Votice. Po vstupu nového sponzora – Středočeské plynárenské a.s. se fotbalový klub přejmenoval na neutrální název FK Votice. Sloučením se sousedním Budenínem se v roce 2004 opět přejmenoval podle hlavního sponzora na současný název – SK MARILA Votice. K nejznámějším a nejslavnějším osobnostem minulosti votické kopané patří Mirek Beránek, hráč a trenér Slávie a reprezentace. Dobrou reklamou pro votický fotbal je i Pavel Zíka manažer s licencí FIFA http://www.sport-invest.cz/ Klubové barvy jsou modrá a bílá.