24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

Představení soupeřů v Krajském přeboru - TJ SOKOL DRUŽBA SUCHDOL

Se soupeřem ze Suchdola se potkáme poprvé 16.08.2014 při utkání na domácí půdě Suchdola. Suchdolský fotbal má, podobně jako Sokol, dlouholetou tradici.Jako samostatný klub byl založen již v roce 1928 jako SK SLAVOJ SUCHDOL. V poválečných letech došlo k jeho zašlenění do Sokola Suchdol a fotbal se hrál "na sokolské zahradě". Hřiště však nemělo regulérní rozměry a proto, měl-li oddíl hrát mistrovské soutěže, bylo nutné vybudovat hřiště nové.To se podařilo díky pochopení pana Stanislava Prokše, majitele pozemku a tak vzniklo hřiště "U váhy". U hřiště však nikdy nebyly kabiny. Hráči, a to jak domácí, tak hosté, se museli převlékat v sokolovně a v dresech a kopačkách putovat přes půlku obce na hřiště. Fotbalistům to však nevadilo. Trénovali i soutěžili žáci, dorostenci i dospělí. Úroveň nebyla vysoká a tak se hrály jen nejnižší soutěže. Když pak došlo ke známé tragedii, zlomení nohou Františka Richtra a Jaroslava Straníka, Suchdol nadlouho na fotbal zanevřel. Hřiště nebylo příliš využíváno a po vzniku JZD bylo zrušeno. Celých deset let se fotbal v Suchdole nehrál. Až v roce 1966 se našlo několik nadšenců, kteří se přičinili o to, že příznivci kopané dostali pozemek a tak mohlo vzniknout nové hřiště "U hřbitova". Zásluhou mnoha brigádnických hodin a za vydatné pomoci, především mechanizace od místního JZD, vznikl sportovní areál s kvalitní travnatou plochou a potřebným zázemím pro hráče a diváky. Práce při výstavbě pokročili natolik, že již v sezoně 1968-1969 bylo možno mužstvo přihlásit do soutěží pod novým názvem TJ Sokol Družba Suchdol. Zpočátku se hrálo jen v okresních soutěžích. V roce 1988 se poprvé podařilo mužstvu dospělích postoupit do l.B třídy. Ta však byla nad síly suchdolských fotbalistů. Neudrželi se, ale již v roce 1991 byli v l.B třídě znovu. Dařilo se jim tak úspěšně, že vroce1994 postoupili o další krok.do l.A třídy. V současné době má klub tři mužstva dospělích, starší žáky, starší přípravku a mladší přípravku.