24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE – TJ JÍLOVIŠTĚ

V NEDĚLI 29.3.2015 SE A-TÝM UTKÁ V DOMÁCÍM ZÁPASE V RÁMCI 19. KOLA SE SOUPEŘEM S JÍLOVIŠTĚ. ZDE JE KRÁTKÉ PŘEDSTAVENÍ TOHOTO KLUBU.

SOUČASNÝ STAV

V minulém roce byli v Krajském přeboru nováčkem a umístili se na slušném 11. místě. Ovšem nepsané pravidlo říká, že druhá sezóna bývá těžší, což se potvrzuje. Hlavně závěr podzimu se týmu nepovedl, připsal si 5 porážek v řadě. Když se k tomu připočtou 3 jarní zápasy, vyjde z toho 1 bod z 8 zápasů, díky čemuž Jíloviště kleslo na předposlední, 15. místo.

PŘEDCHOZÍ UTKÁNÍ

Naše mužstvo si na podzim neporadilo s velmi malým hřištěm soupeře a podlehlo 6:2, přičemž inkasovalo góly hlavně po individuálních chybách. Nebezpeční byli hlavně útočník Hannachi Bassem a záložník Kočí Jan.

O KLUBU

TJ Jíloviště

Náš klub byl založen v roce 1975. Hrálo se na tehdy škvárovém hřišti v Jílovišti. Navzdory snahám o co nejlepší umístění v každé sezóně se tým pohyboval celou dobu v nejnižších soutěžích. Od sezóny 1998/1999 Jíloviště poprvé přihlašuje do soutěží druhý celek. Jím je družstvo přípravky, které v ročníku 2001/2002 přechází do žákovských soutěží, kde působí až do roku 2007.

Velká změna a důležitý milník v historii jílovišťského fotbalu znamenal rok 2001, kdy do klubu vstoupil pan Jan Nekola starší a začal velké obrození našeho klubu. V létě 2001 se k týmu připojil i jeho syn Honza Nekola, současný hráč B týmu, “el prezidento” a hlavně úspěšný následovník svého otce. Hned v první sezóně se podařilo postoupit z vysmívané 4.třídy, i když to byla na delší čas jediná postupová radost.

Rok 2008 a příchod „navrátilce“ Petra Krištůfka byl jedním z hlavních stavebních kamenů současného A-týmu. Spojení Honzy Nekoly, Pavla Šmída a odchovance Petra Krištůfka znamenalo nastavení nové koncepce, s tím spojené posilování kádru a renovaci fotbalového areálu. Chvíli trvalo než si vše jak se říká sedlo, ale již v druhém roce spolupráce se podařilo postoupit „áčku“ do Okresního přeboru. Od roku 2009/2010 se zakládá mužský B-tým, v roce 2012/2013 pak dorostenecký. V sezóně 2010/2011 jsme získali z Řevnic hrajícího trenéra Jiřího Bezpalce, který s Petrem Krištůfkem první tým doladili. Na začátku sezóny bylo jasné, že tým v soutěži nemá co dělat a měl by být již v tu dobu o dvě soutěže výš. Přehled v obraně, tvořivé schopnosti Petra ve středu zálohy a produktivita v útoku drtily konkurenci, výsledkem jsou další jasné postupy a nesmazatelné zapsání našeho klubu na středočeskou fotbalovou mapu. Zatím největší úspěchy přišly s roky 2012/2013, kdy A-tým vybojoval postup do Krajského přeboru a 2013/2014, který znamenal triumf v „Poháru Středočeského krajského fotbalového svazu“.

Zdroj: http://fotbal.jiloviste.cz/cs/o-klubu-37