Představení posily: Mario Lička

Mario Lička

Mario Lička patří mezi odchovance Baníku Ostrava, kde prošel několika mládežnickými kategoriemi. Část mládežnického věku strávil i ve Francii (FC Grenoble, Calais RUFC, Olympique de Grande-Synthe) a v Belgii (K. Berchem Sport).

Do dospělého fotbalu vstoupil v dresu Baníku Ostrava (2002), s kterým v roce 2004 získal titul mistra ligy. Českou ligu si dále zahrál za 1. FC Slovácko a SK Slavii Praha. Na kontě má i 19 startů v reprezentačních výběrech, z toho 3 starty za A mužstvo.

Zahraniční angažmá si vyzkoušel mj. v italském AS Livorno Calcio, anglickém Southampton FC, francouzském Stade Brestois a FC Istres. Poslední zahraniční zkušenost má z polského Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Od léta 2016 nastupoval za FK Zbuzany, s kterými v loňské sezóně oslavil postup do ČFL (skupiny B). Na podzim nastoupil do všech 15 utkání, ve kterých vstřelil 8 branek.

Rok narození:

1982

Post:

záložník/útočník

Číslo dresu:

Přestup z klubu:

FK Zbuzany (hostování do 30. 6. 2020)

Předchozí kluby:

FK Chmel Blšany, SK Slavia Praha, FC Baník Ostrava, 1. FC Slovácko, AS Livorno Calcio (I), Southampton FC (GB), Stade Brestois, FC Istres (F) ad.