20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Představení posily - Jiří Miker

Foto: Sokol Hostouň, iSport.cz, sport.cz, repre.fotbal.cz

Jiří Miker s fotbalem začínal v klubu SK Žatčany. Ve fotbalovém rozvoji pokračoval v mládežnických mužstvech FC Svratka Brno, FC Dosta Bystrc – Kníničky, FC Zbrojovka Brno a FC Hradec Králové.

V 15 letech absolvoval testy ve vyhlášené akademii londýnského klubu Chelsea FC. Jeho talentu si všimli i trenéři mládežnických reprezentací ČR. Reprezentační debut si připsal 6. 5. 2014 ve výběru do 16 let proti stejně starým Nizozemcům. Celkem oblékl český dres ve více než 20 případech, v nichž zaznamenal 6 branek.

Dospělý fotbal poprvé okusil v dresu Hradce Králové (pozn.: sezona 2017/18). Hned v prvním utkání, v rámci poháru Mol Cup, rozhodl o postupu Votroků jedinou brankou utkání na hřišti Slovanu Velvary. Ve stejné soutěži se střelecky prosadil i ve čtvrtém kole, kdy jeho branka pomohla vyřadit ze soutěže prvoligové Teplice. Další dvě trefy v ročníku přidal v Národní lize.

Podzimní část sezony 2018/19 střídavě odehrál za druholigové áčko Hradce Králové a juniorský tým. Jaro pak strávil na hostování ve Vítkovicích. Před loňským ročníkem vedly jeho kroky na další hostování, tentokrát do Pardubic. V dresu Pardubic zasáhl do 14 druholigových utkání a byl tak u historického postupu do nejvyšší soutěže. Podzim aktuální sezony strávil v německém týmu ze čtvrté nejvyšší soutěže BSV Schwarz-Weiß Rehden.

Rok narození:

Post:

útočník

Přestup z klubu:

FC Hradec Králové/BSV Schwarz-Weiß Rehden (D)

Předchozí kluby:

BSV Schwarz-Weiß Rehden (D), FK Pardubice, MFK Vítkovice, FC Hradec Králové, FC Zbrojovka Brno, FC Svratka

Brno, FC Dosta Bystrc - Kníničky, SK Žatčany

Autor: Lukáš Horníček