17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

A mužstvo bohužel minulý víkend prohrálo derby ve Velvarech, jak utkání hodnotí hlavní trenér Martin Čurda?

1)      Jak zpětně hodnotíte porážku ve Velvarech?

Jako úplně zbytečnou. Soupeři jsme zbytečně svými chybami darovali 3 body.

2)      Myslíte si, že vám vyloučení soupeřova hráče spíše uškodilo?

Hodně nás zaskočila neproměněná penalta a z protiútoku hned obdržená branka. To si myslím , že bylo zlomové.

3)      Co bylo v tomto utkání rozhodujím faktorem?

Naše  hrubé  nevynucené individuální chyby jednotlivců a poté velká neplodnost před brankou soupeře.

4)      Potvrdily Velvary vaše očekávání, nebo vás něčím překvapily?

Je škoda, že jsme nevyužili jejich rozpoložení. O tom, že jsou dobrými hráči není třeba polemizovat. Ale výsledkově jsou na tom podobně jako my a své hraje samozřejmě psychika. Věděli jsme o jejich kombinační síle, ale také o jejich fyzické kondici. V takovémto zápase je potřeba nejlépe vstřelit první branku ale hlavně hloupě neinkasovat.

5)      Nyní hrajete s Neratovicemi a poté vás čeká trojboj s mužstvy s ústecka. Kolik bodů je podle vás reálné získat?

Realita je jedna věc a skutečnost může být jiná. Vrhneme maximální úsilí pro zisk 12 bodů. Čekají nás kvalitní soupeři, ale i my máme svoji kvalitu.

6)      Neratovice se vyznačují běhavým a soubojovým fotbalem. Co by na ně mohlo platit?

My hlavně musíme proti jakémukoli soupeři zkvalitnit práci v obou pokutových územích. Hlavně v útočné fázi máme velké rezervy a nedostatky.

7)      Uděláte po Velvarech nějaké změny v sestavě?

Ano

8)      Uzdravili se už marodi Motlík s Novákem?

Motlík již je v tréninkovém procesu, Novák trénuje individuálně.