17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

ÁČKO SE CHYSTÁ NA PRESTIŽNÍ DERBY VE VELVARECH, CO NÁM K NĚMU ŘEKL HLAVNÍ TRENÉR MARTIN ČURDA?

1)      Minulou neděli jste po smolné sérii porážek vybojovali 3 body s Meteorem. Jak velká byla v šatně radost?

Byli jsme všichni rádi, že po sérii porážek jsme konečně získali 3 body.

2)      Změnilo vítězství atmosféru na trénincích v týdnu?

Ani bych neřekl. Kluci pracují na tréninku dobře. Spíše vidím větší odhodlání se poprat o další body nežli nějakou skepsi.

3)      Trefil se Richard Veverka, o kterém jste nedávno říkal, že potřebuje dohnat tréninkové manko. Může být právě on střelcem, kterého jste hledali?

Budu rád, když Ríša potvrdí svoje kvality a ukáže lidem, že ne nadarmo působil v profesionálním fotbale. A jestli vstřelí branky on nebo někdo jiný  už tak nezáleží. Hlavně že budeme bodovat.

4)      Utkání bylo hodně bojovné a vyhecované. Musel jste své svěřence krotit, aby nedošlo k vyloučení?

Takhle se zápasy hrají. Zvláště v závěru zápasu, kdy je poměr branek kontaktní, nebude o podobné okamžiky nouze. Ale kluci jsou disciplinovaní a vědí, že by svým zkratem mužstvo oslabili.

5) Myslíte, že vás podobné mírnění emocí hráčů čeká i v následujícím derby ve Velvarech?

Dá se podobné utkání očekávat i  dalších kolech.

6)      Jakou hru od soupeře očekáváte?

Velvary mají ve svém středu velmi zkušené hráče, kteří se nebojí hrát v krizových situacích na riziko. Očekávám útočnou aktivitu, hlavně krajních hráčů a důraz ve středu hřiště.

7) Leží v hráčích ještě pocit křivdy z jarního vzájemného utkání, nebo ho smazal postup do divize?

V kabině občas zazní nějaký moment z tohoto zápasu či událostech po skončení utkání, ale spíše se to převádí do humorného duchu.

8)      Přejeme hodně štěstí a co největší podporu fanoušků!

Moc děkujeme.