17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

A TÝM JE ODHODLÁN KONEČNĚ PO 5 PORÁŽKÁCH ZVÍTĚZIT. CO NÁM O STAVU MUŽSTVA A SVÝCH POZNATCÍCH O SOUTĚŽI PROZRADIL HLAVNÍ TRENÉR MARTIN ČURDA?

Tu největší kvalitu Divize B má A tým za sebou, teď již potřebuje znovu začít bodovat. Kdo je stále na marodce a co lze čekat od nedělního soupeře Meteoru Praha? To se dozvíte v tomto rozhovoru.

1)      Máte za sebou soupeře z čela tabulky. Můžete fanouškům přiblížit a porovnat jejich kvalitu?

Každý ze soupeřů měl svoji kvalitu a po právu jsou v současné době v popředí tabulky. Ať je to útočná fáze, kondiční stránka či technicko taktická vyspělost – vše mají zmiňovaná mužstva na patřičné úrovni SK Kladno a FK Český Brod mají tým složený ze zkušených hráčů a jen tak je něco nerozhodí. FK Brozany hrají důrazný fotbal – je vidět, že v loňském roce hráli o soutěž více. Polaban Nymburk spoléhá na výtečnou hrotovou dvojici Petr, Baratynski.

2)      Zaujal vás nějaký hráč z řad soupeřů, který jednoznačně převyšuje kvalitu soutěže?

Že by až tak někdo převyšoval kvalitu soutěže se říci nedá. Ale v soutěži se objevuje spousta hráčů, kteří hrají zajímavý fotbal. Ať jsou to již zmiňovaní hráči Polabanu Nymburk Petr či Baratynski, tak třeba kladenský Marek Toth.

3)      Zdeněk Weickert, 18-ti letý rychlík z Mostu, který vás v 1. kole dost potrápil zvítězil v celostátní soutěži a chystá se na testy do Sparty Praha. Motivujete své mladé svěřence podobnými případy, kdy se hráč přes nižší soutěže dostane do těch profesionálních?

Říkám hráčům, že nikdy nevědí, kdo na ně kouká a kdo je sleduje. Tak ať nic nešidí a vše dělají se stoprocentním nasazením.

4)      Můžete prozradit, jestli je z těchto klubů zájem o nějakého hráče?

Jestli se někdo z vyšších soutěží zajímá o naše hráče, nevím. Ale vím, že je o ně zájem z nižších soutěží.

5)      Čeká vás pražský Meteor, za který hrál obránce Adam Boruta. Využijete toho?

Samozřejmě nám Adam pomůže se svými poznatky. Pak ale stejně to bude na jednotlivých hráčích a dané situaci kdo a jak si poradí.

6)      Co od soupeře můžeme očekávat?

Předpokládám, že soupeř využije zkušenosti starších hráčů (Fíček, Hrdina) a spojí to s dravým mládím. Očekávám zabezpečenou obranu a rychlé kontry. Též mají nebezpečné standartní situace.

7)      Na jaře a před soubojem s kladenským SK jste vypisovali různé sázky. Nepřijde nějaká motivace i tentokrát, aby se po sérii porážek zvítězilo?

Co víc by mělo být pro hráče motivující, než po sérii 5 ti porážek konečně bodovat.

8)      Můžete popsat zdravotní stav mužstva? Jak je na tom marodka?

Marodka se nám pomalu vyprazdňuje. Pouze Tomáš Vlasatý se ještě nezapojil do tréninku s týmem, jinak  všichni hráči již trénují.

9)      Den před vámi hraje na hřišti Kročehlav naše B mužstvo. Je to souboj o čelo tabulky, pošlete s nimi opět nějaké hráče?

Nominaci na zápasy B týmu dělám společně s Miroslavem Supáčkem, který mi vždy před konkrétním zápasem sdělí, kde tým potřebuje posílit. A podle toho také hráče nominujeme. Určitě se někteří hráči v nominaci objeví.