4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

MARTIN ČURDA: NEPROMĚŇUJEME ŠANCE A DĚLÁME HRUBÉ INDIVIDUÁLNÍ CHYBY

Po nadmíru povedeném startu do divize přišlo několik zápasů s favority soutěže a náš tým se rázem propadl tabulkou. Trenéři A týmu na to reagují a připravují mužstvo k návratu na vítěznou vlnu. V neděli jedou na půdu 1. Týmu tabulky, do Nymburka. Překvapí na jeho hřišti?

1)      Jak byste zhodnotil utkání s Úvaly?

Zápasy jako předchozí, kdy jsme nebodovali.  Volíme špatné řešení v útočné fázi, nedokážeme se dostat v zápase do vedení. A poté sami nabízíme soupeři svými individuálními chybami možnost ke skórování.

2)      Projevuje se na mužstvu několikazápasová šňůra porážek?

Co se týče tréninkové morálky, docházky a nasazení hráčů v tréninku, tak je vše v pořádku. Samozřejmě vnímám, že s narůstajícím počtem porážek si hráči začínají méně věřit a v jejich hře chybí lehkost.

3)      Existuje nějaký společný jmenovatel posledních proher?

Malý počet proměněných brankových příležitostí a hrubé individuální chyby jednotlivců.

4)      Zatím se bohužel nenašel spolehlivý střelec, čím to je? Po slibném startu zvlhl střelecký prach i Michalu Zemanovi.

Je pravda, že při absenci Jaromíra Šilhana mužstvo nemá klasického útočníka. Ostatní hráči, kteří se objevují v útočné fázi nemají v sobě zafixované návyky hrotových hráčů. A to je rovněž případ i Michala Zemana. Jsou spíše brejkovými hráči.

5)      Poslední utkání se hrálo na nepříjemném terénu za větrného počasí. Chybí vám v těchto těžkých podmínkách soubojové typy hráčů jako je např. Míra Šilhán?

Nemyslím si, že bysme byli až tak propadající v soubojích. Ale vnímám, že zejména v oblasti pokutového území a  též v přechodové fázi nám silový hráč schází.

7)      Zaznamenal jste také pozitivní ohlasy na mladé hráče, kteří chodí pomáhat B týmu? Jistě vás musí těšit.

Jsem rád, že kluci, kteří chodí díky malé vytíženosti hrát za rezervu si vedou zdatně a jsou na hřišti vidět.

8)      Máte již jasno, jakou sestavu v neděli pošlete na hřiště do utkání v Nymburku?

Konečnou podobu sestavy se snažím tvořit vždy na sklonku tréninkového týdne.

9) Co očekáváte od zápasu na půdě 1. týmu tabulky?

Ofenzivní fotbal ze strany domácích, tlak do pokutového území. Mají k tomu vytvořené podmínky a rovněž tak i silové hráče. Já věřím klukům, že budeme minimálně rovnocenným soupeřem.