4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

PO 14 DNECH VÁM OPĚT PŘINÁŠÍME ROZHOVOR S HLAVNÍM TRENÉREM A TÝMU MARTINEM ČURDOU.

1)      Poslední předzápasový rozhovor jsme dělali před 14 dny. Co se za tu dobu změnilo ohledně zdravotního stavu kádru?

Situace u dlouhodobých marodů je stále shodná. Bohužel na marodku přibyl Richard Veverka, u kterého se objevil pásový opar.

2)      Mužstvo nyní prochází sérií zápasů s těžkými zápasy. Jak se s ní vyrovnává?

Dokážeme hrát v určitých pasážích vyrovnanou partii, ale bohužel spíše převládá hra se spoustou individuálních chyb, které soupeř dokáže potrestat.

3)      Jsou soupeři nad síly týmu, nebo je to otázka nasbíraných zkušeností?

Nemyslím si, že by dosavadní soupeři byli nad naše síly. Spíše vidím na těch týmech, jak se dokáží koncentrovat každým hráčem na každý okamžik zápasu.

V tom máme obrovské rezervy . Máme hráče , kteří to dokáží  a jsou zodpovědní , ale jsou tam , bohužel ,  i někteří jedinci , kteří  si doposavaď neuvědomují , v které soutěži se nachází .

4)      V čem se lišila utkání s Českým Brodem a v Brozanech?

Co se týče soupeřů, tak  obě dvě mužstva nám předvedla rychlý přechod z obrany do útoku a zpět, dále jak se využívají nabídnuté příležitosti a též jak má pracovat tým po celý průběh zápasu.

Náš výkon byl lepší v zápase s Českým Brodem.

5)      Často měníte rozestavení hráčů na hřišti. Lze taktiky zjednodušit na domácí a venkovní? Podle čeho se například rozhodujete pro variantu se 3 nebo 4 obránci?

Vše podřizuji tomu, na jakého jdeme soupeře a jaké mám momentálně k dispozici hráče – myslím tím jak po zdravotní stránce, tak i výkonnostní. Vím, že někteří mi říkají, že dělám hráčům bordel v hlavě, ale já zase tvrdím, že dobrý fotbalista si s tím musí poradit. Ale nerozeznávám, jestli hrajeme doma nebo venku.

6)      V posledních 2 utkáních nahradil v brance Pettík Bogdana Petroviče. Jsou oba brankáři výkonostně vyrovnaní?

Každý z nich má nějaké přednosti či slabiny oproti tomu druhému. Jsem rád, že po dlouhé době máme 2 brankáře, na které se může mužstvo spolehnout. O tom, kdo bude momentálně chytat rozhodují maličkosti.

7)      Po několika sezónách se konečně zdá, že je kádr dostatečně široký a někteří hráči mohou také pomoci B týmu. Lze s tím souhlasit? Máte dost adekvátních náhrad v případě zranění?

Jedna věc je početný kádr a druhá věc je, zda všichni hráči z kádru mají na to, aby mohli divizi momentálně hrát a být týmu prospěšní. V kádru jsou jak zkušení hráči, tak i talentovaní jedinci, o kterých jsem přesvědčen, že v budoucnu  týmu hodně pomůžou. A každý z těchto talentovaných hráčů musí jednoznačně převyšovat hráče z B týmu. Jinak by to nedávalo smysl, aby byl v kádru  A týmu .

8)      Čeká vás domácí utkání s Úvaly. Co od něj očekáváte?

Vítězství za 3 body.

9)      Kdy se fanoušci dočkají matadorů Šilhána, Zachariáše a Vlasatého?

Jestli myslíte na hřišti v mistrovských zápasech, tak to bude chvilku ještě trvat. Každý z nich má jiné zranění či omezení, a je v jiné fázi rehabilitace, než ostatní. Ale nejblíže k návratu má Michal Zachariáš