4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

PŘED ZÁPASEM S MARTINEM ČURDOU

Jak hlavní trenér Čurda hodnotí derby s SK Kladno? A co očekává od následujících bojů s favority? To se dočtete níže v rozhovoru.

1)      Jak zpětně hodnotíte porážku na SK Kladno?

Podle celkového průběhu zápasu jsme byli asi o ten rozdílový gól horším týmem. Zvláště v prvním poločase jsme směrem dopředu, až na úvodní minuty zápasu, nebyli až tak úspěšní. Nicméně druhý poločas nám ukázal, že i směrem dopředu umíme být nebezpeční. Dovolím si tvrdit, že závěrečných 20 minut jsme byli zase lepším týmem my .

2)      Jste pyšní, že jste přilákali do ochozu 850 diváků?

Nemyslím si, že lidi přišli jenom na Hostouň. Kdyby tomu tak bylo, tak přijdou i na domácí zápasy. Přesto všem našim fanouškům patří velký dík.

3)      Na pozápasovém tréninku jste odstraňovali nedostatky - projevily se až proti kvalitnějšímu soupeři jako je SK?

Je stále na čem pracovat a co zlepšovat. A vždy až samotný zápas Vám ukáže, jak s kterou činností jste daleko. Ale jsem rád, že kluci na tréninku pracují skvěle a chtějí na nedostatcích pracovat.

4)      Před zápasem jste byli médii a fanoušky považování za outsidery. Myslíte, že před jarním soubojem už budou prognózy vyrovnané?

Prognózy o jarním zápase budou vedeny na základě toho, kde jak který tým si bud stát v tabulce. I když nádech rivality tento zápas bude mít vždycky.

5)      Jak jste byl spokojený s výkonem Richarda Veverky, který prvně nastoupil v základní sestavě?

Na Richardovi je vidět, že je dobrým fotbalistou. Ale za poslední dobu toho moc nenahrál a ani neodtrénoval. Na současnou situaci odvedl dobrý výkon, přesto u něj čekám výkony na daleko jiné úrovni. Hlavně v útočné fázi.

6)      V neděli přivítáte doma Brozany  ( hrajeme s Českým Brodem ). Co od nich čekáte?

V neděli přijede jeden s aspirantů na postup do ČFL. Mužstvo s řadou zkušených hráčů , výborné na míči a skvělá organizace hry.

7)      Přišli jste o vykartovaného Zemana, zranil se Vlasatý. Jak je nahradíte?

Do hry od začátku půjde Tomáš Rouček a místo Tomáše Vlasatého se rozhoduji mezi dvěma hráči  - Arminem Krndžijou či Tomášem Krupičkou.

8)      Jak vážný je zdravotní stav Michala Zachariáše?

Já věřím, že ne až tak, že by už nemohl hrát na takové úrovni. V současné době je na dovolené a po svém příjezdu bude absolvovat další vyšetření, která určí jak dál.

9)      Diváci se ptají, co je s Frantou Motlíkem, který často v zápasech křiví tvář bolestí. Prozradíte, proč tomu tak je?

František má dlouhodobé problémy s koleny.

10)  Na SK Kladno jste po 4. kolech chtěl jet s 12-ti body, jeli jste s 9-ti. Panuje s tímto ziskem spokojenost?

K všeobecné spokojenosti mi chybí o 1-2 body více.

11)  V následujících 5-ti kolech se utkáte s momentálně 2.,3.,4.,5. a 6. týmem soutěže, sami jste 7. Bude to zkouška ohněm?

Nečekají nás vůbec lehké zápasy. Ale který zápas je dneska lehký? Týmy jsou dobře takticky připraveny, mají se soutěží zkušenosti a ve svých řadách spoustu skvělých fotbalistů. My se velmi těšíme na tuto konfrontaci a jsme rádi, že můžeme být součástí těchto týmů.

12)  S kolika body z tohoto pětiboje byste byl spokojen?