4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

PŘED ZÁPASEM S MARTINEM ČURDOU

A TÝMU SE STÁLE DAŘÍ NAD OČEKÁVÁNÍ A PLNÍ SI SVŮJ DIVIZNÍ SEN. CO TOMU ŘÍKÁ HLAVNÍ TRENÉR MARTIN ČURDA? A CO MŮŽEME ČEKAT OD NEJBLIŽŠÍHO SOUPEŘE?

1)      Jak hodnotíte první 3 divizní zápasy?

Myslím si, že jak herně, tak hlavně výsledkově se nám povedly. Jako nováčci jsme nevěděli, co od soutěže očekávat a podle toho také vypadal první zápas. V dalších zápasech jsme předvedli lepší výkon a myslím, že i zaslouženě zvítězili.

2)      Překvapilo vás, že proti vám nastupují soupeři s tak defenzivní taktikou?

Ani moc ne. Je úvod sezony a některá mužstva se dávají za pochodu dohromady. Tvoří se nové kádry a přes letní přestávku není až tak čas vše sladit do 1.mistrovského zápasu. Takže nové týmy se soustředují v prvopočátku spíše na obranu, než aby hráli aktivní celoplošný fotbal.

3)      V jakém stavu je nová exligová posila Richard Veverka?

Richard Veverka je ve stavu, kdy není ještě připraven odehrát v tempu celých zápas. Má spoustu mimofotbalových povinností a v současné době je to pro něj dost hektické období. Ale od 01.09.2016 nastupuje do práce, bude dolaďovat bydlení a poté si myslím, že dojde k ustálení jeho života. Jsem vůči němu trpělivý a vím, že je to výborný fotbalista, který nám moc a moc pomůže .

4)      Již jste vyzkoušeli 3 různá rozestavení. Ustálí se nějaké pro domácí a venkovní zápasy zvlášť nebo se řídíte čistě podle soupeře?

Vždy se snažím vycházet z toho, jaké hráče mám k dispozici na daný zápas a kdo bude naším soupeřem.

5)      Co můžeme čekat v neděli od Nového Boru?

Nový Bor měl vlažný začátek, ale podle posledních výkonů a výsledků to nebude snadný soupeř. Má ve svém celku spoustu zkušených hráčů a dravé mládí. Myslím si, že k nám přijede konsolidovaný tým, který bude dobrý na míči a mít kvalitní přechodovou fázi.

6)      Máte v plánu vyzkoušet v sestavě nějakého hráče, který dosud nezasáhl do hry?

Na zkoušení slouží přípravné zápasy a pak hlavně tréninkové jednotky. Samotný mistrovský zápas již tolik prostoru na zkoušení nedává.

7)      Nehrozí po počátečních úspěších podcenění soupeře?

Nejsme v soutěži tak zakořenění, abychom si mohli dovolit ve 4.kole někoho podcenit. To si žádný hráč nedovolí a klukům pevně věřím. Máme nějaké cíle a za nimi jdeme.