20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Pravidla pro pořádání zápasů regionálního fotbalu

V návaznosti na středeční rozhodnutí ministra zdravotnictví (č.j. MZDR 20588/2020-17/MIN/KAN) Fotbalová asociace České republiky zveřejnila aktualizovaná pravidla pro chování v rámci regionálního fotbalu, která jsou účinná od čtvrtka 24. září 2020.

Pravidla pro pořádání zápasů regionálního fotbalu

1. Utkání ve venkovních prostorech se smí zúčastnit maximálně 50 diváků.

2. Nad 50 diváků se smí utkání zúčastnit pouze v případě, že mají všichni pevně určené místo k sezení (max. 1000).

3. Pokud se utkání účastní nad 50 diváků, organizátor je povinen evidovat celkový počet míst k sezení.

4. Organizátor je vždy povinen zabezpečit rozestup mezi diváky nejméně 2m.

5. Místa se NESČÍTAJÍ – nelze mít 50 diváků na státní + další k sezení.

6. Důrazně se nedoporučuje instalovat přenosná místa k sezení navíc.

7. Do divácké kvóty se nezapočítávají osoby, které se podílejí na realizaci utkání a hráči, jsou-li nejméně 2m od diváků.

8. Osoby mimo areál se do divácké kvóty nezapočítávají.

9. Důrazně se doporučuje dodržovat přísná hygienická opatření při pohybu ve vnitřních prostorách.

„Situace sportovním fanouškům bohužel v dnešní době nepřeje a navíc se mění opravdu pomalu každým dnem. I proto jsem se snažili co možná nejrychleji reagovat na vládní usnesení a do celého regionálního fotbalu jsme zaslali nová aktualizovaná pravidla. Kluby jsou oprávněny sehrát soutěžní utkání před 50 stojícími diváky. Pokud by chtěly číslo navýšit, musí jít pouze o diváky, kteří budou mít místa k sezení,“ uvedl v nahrávce pro média generální sekretář FAČR Jan Pauly.

„Jsme rádi, že přinejmenším ta pravidla aspoň zůstala tak, že budeme moci soutěže udržet se životními funkcemi, že budou moci řádně pokračovat. Už tak máme dost odložených kol. Toto by mohla být smrtící rána. Pro nás je nejdůležitější, aby se pořád hrálo dál,“ uvedl Pauly.