10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

STŘELEC SE ZKUŠENOSTMI Z VYŠŠÍCH SOUTĚŽÍ I SRBSKÝ BRANKÁŘ, CO SE UČÍ RYCHLE ČESKY.

Přinášíme rozhovor s dalšími dvěma posilami A-týmu. Zatímco Jarda Trnka vlétl do soutěže jako uragán a skóroval čtyřikrát ve dvou zápasech, Bogdan Petrovič čekal na svou šanci až do uplynulého víkendu. A nezklamal.

Oběma hráčům jsme opět položili 4 stejné otázky:

1)     Z jakého klubu jsi přišel?

2)     Jak se ti u nás líbí?

3)     Co od týmu očekáváš a co si slibuješ?

4)     Jak bys sám sebe charakterizoval? (Post, přednosti, slabiny)

Jarda Trnka – útočník/záložník

1. Přišel jsem ze Štěchovic, jinak poslední týmy, kde jsem působil, jsou Viktorka Žižkov a Bohemians 1905.

2. Je to jeden z nejlepších týmů kde jsem působil a určíte se mi tu hodně libi už hlavně díky skvěle parte.

3. Očekávám jedině postup, nic jiného si neslibuji, ale kdyby se to náhodou nepovedlo, nedá se nic dělat, povede se to další rok.

4. Útočník nebo záložník, je mi to celkem jedno. Odehraji zápas i jako obránce, to jsou možná moje přednosti, že jsem univerzál a trenér mě muže postavit kamkoliv. Slabin tam je určíte více, na všem se dá pracovat a to hlavně na rychlosti.

Bogdan Petrovič - brankář

1. Přišel jsem z klubu, který hraje momentálně druhou ligu v Srbsku. Přišel jsem do tohoto klubu, když byl v první lize, a byl jsem tam 3 roky. Jmenuje se FK BSK Borča.

2. Když jsem přišel do Hostouně na první trénink, první věc, kterou jsem viděl, byla velmi dobrá atmosféra v týmu. Všichni z týmu včetně trenérů mě přijali velmi dobře, a dali mi podporu, jak na hřišti, tak mimo ni.

3. První věc, co očekávám od našeho týmu je první místo a mistrovskou trofej v našich rukou (smích). Myslím, že tento tým vedený Martinem Čurdou může s jistotou postoupit do divize, a může soutěžit v divizi velmi dobře.

Několik slov o brankářích, vedených trenérem Tomášem Bystřickým: Filipovi Pettíkovi a mně může pomoci tento tým hodně v této misi a v budoucnosti. Tomaš z nás chce dostat a připravit nás velmi dobře pro každou hru.

4. Myslím, že moje slabost je, že musím získat rutinu v českém fotbale, změna země a životního prostředí je trochu obtížná pro každého člověka, ale líbí se mi tady a už jsem se naučil český jazyk velmi dobře (což jsou také slova vedoucí týmu Betky Seidlové). Myslím, že se ukáži více v příštích kolech, která jsou velmi obtížná, a pomohu týmu se svými silnými stranami. Pracuji hodně na trénincích a v posilovně.