Posilování pokračuje. Sokol získal další dva talentované borce

Hostouň se poslední roky zaměřuje na rozvoj talentovaných hráčů a věkový průměr třetiligového mužstva patří dlouhodobě k nejnižším v soutěži. Ten nikterak nezkazí ani další dvě čerstvé posily. Z Blanska přichází dvacetiletý brankář David Vitásek, z Mezinárodního Svazu Mládeže devatenáctiletý obránce Daniil Sadyk.

David Vitásek (20, brankář)

Dvacetiletý brankář David Vitásek je odchovancem MFK Vyškov, kde nejenže s fotbalem začínal, ale strávil tu převážnou část mládežnické kariéry. Jiný klub si poprvé vyzkoušel v ročníku 2017/18, kdy podzim odchytal v dorostenecké soutěži v barvách Líšně. Ve stejné soutěži chytal i jarní část sezony, tentokrát už za domovský Vyškov. Zde si vyzkoušel poprvé dospělý fotbal. V pouhých 17 letech naskočil do zápasu rezervy v 1.A třídě. V létě 2020 se stěhoval do Sigmy Olomouc. Než se však stačil porvat o šanci, přerušil sezonu Covid a opět se stěhoval. Tentokrát do Blanska, účastníka MSFL. Zde si v loňské sezoně připsal sedm startů.

Rok narození:

Post:

brankář

Přestup z klubu:

FK Blansko

Předchozí kluby:

MFK Vyškov, SK Sigma Olomouc, SK Líšeň

Daniil Sadyk (19, obránce)

Ukrajinský obránce Daniil Sadyk přišel do Česka v březnu letošního roku z Ukrajiny. Ve své domovině prošel vyhlášenou akademií Metalist 1925 Charkov. Na začátku letošního roku přestoupil do klubu FC Kvadro, sídlící ve městě Pervomajsky, které se nachází v centru Charkovské oblasti. Ještě, než se v novém klubu rozkoukal, byl nucen se stěhovat znovu. Tentokrát mimo svoji rodnou zemi. Jeho novým klubem se stal od března pražský tým Mezinárodní Svaz Mládeže. Během jara nastoupil za účastníka pražské B třídě do dvanácti utkání a vstřelil 4 branky. Začátkem července se poprvé objevil na tréninku Sokola a s týmem absolvoval celou přípravu.

Rok narození:

Post:

obránce

Přestup z klubu:

Mezinárodní Svaz Mládeže

Předchozí kluby:

FC Kvadro, Metalist 1925 Charkov (Ukrajina)

Autor: Lukáš Horníček