Po vydařeném podzimu je o hráče Hostouně zájem. Vlasáka testuje prvoligové Dynamo

O hráče Hostouně je v posledních přestupových obdobích velký zájem. Ten ještě umocnil vydařený podzim, který Sokol zakončil na 6. místě. Jako první zabojuje o angažmá v nejvyšší české soutěži autor sedmi branek a tří asistencí Adam Vlasák.

Prvním hráčem, který se během zimní přípravy pokusí prosadit ve vyšší soutěži, je útočník Adam Vlasák. A to rovnou v týmu z nejvyšší soutěže – SK Dynamo České Budějovice.

Jednadvacetiletý útočník přišel do Hostouně v létě 2021 v rámci hostování z pražské Slavie a hned se stal důležitým článkem výběru trenéra Rodingera. Vše vyústilo letos v létě, kdy se vedení Sokola rozhodlo hráče ze Slavie vykoupit. A že to byl správný krok, potvrdil letošní podzim, kdy se Adam podílel na polovině vstřelených branek.

„Vlasyho příběh je motivací pro nás všechny a všichni mu to moc přejeme. Já ho znal moc dobře už z dorosteneckých soutěží, kde dával branky. Proto jsem hodně usiloval o jeho příchod do Hostouně, i když neměl s mužským fotbalem velké zkušenosti. Věřil jsem, že se prosadí. Od léta udělal ze všech ofenzivních hráčů největší progres a zaslouženě si tím vysloužil test v ligovém klubu. Jsem moc rád, že klub plní to, co říkáme pořád dokola. My chceme hráče posouvat do vyšších soutěži. V tomto případě vše do sebe zaklaplo, a proto to vyšlo,“ projevil pochopení s potencionálním oslabením mužstva trenér Dominik Rodinger.

V aktuálně třináctém celku Fortuna ligy vstřebává Adam náročnost profesionálního fotbalu čtvrtým dnem: „Na hřišti je všechno rychlejší, ale začínám se do toho pomalu dostávat. Je to o zvyku. Dnes odpoledne máme na programu přípravné utkání, tak uvidím, co se bude dít po něm.“

Dnešní přípravné utkání s účastníkem rakouské nejvyšší soutěže SV Ried ukončí českobudějovickému Dynamu fotbalový rok 2022 a prozatím i Adamovu možnost se ukázat trenérům Markovi Niklovi a Tomáši Zápotočnému. Jestli v lednu nastoupí do přípravy s Hostouní nebo s Dynamem, napoví následující dny...

Autor: Lukáš Horníček

Foto (zdroj): sokol-hostoun.cz, facebook.com/dynamocb