Pihávek s Příhodou povedou SK i dál

***Kladno – Trenéry SK Kladno zůstane i v divizní soutěži duo Ivan Pihávek – Karel Příhoda, které se neúspěšně pokusilo v závěru uplynulé sezony o záchranu v ČFL. Kladenskému deníku informaci potvrdil sportovní ředitel Eduard Novák.*** „Dohodli jsme se, s tím nebyl problém. Spíš přemýšlíme, kde sehnat peníze na fotbal, " přiznal Novák, že finanční situace SK je nadále kritická. Co se týče trenérů, budou podle něj víc zapojeni také do výchovy mládeže. „I proto byl u sezení také šéftrenér mládeže Petr Brabec. Chtěli bychom dát našim talentovaným hráčům co nejvíc šancí, aby se připravili na vstup do fotbalu. A pokud by jednou nastala situace a my mohli na návrat do vyšších soutěží pomýšlet, aby si to vykopali právě Kladeňáci, kdo jiný, " dodal Eduard Novák.*** ******************************************************************************* Kladno - SK Kladno zahájí příští fotbalový ročník jen v divizi. Zařazen byl do skupiny B a jezdit k němu budou takové týmy jako Litol, Štětí, Žatec, Souš, Brozany, Neratovice-Byškovice nebo pražské Motorlet, Vyšehrad či Aritma. Novinkou je, že v nižších fotbalových soutěžích bude možné střídat pět hráčů Nový ročník ČFL a tří českých fotbalových divizí bude rozehrán v srpnu se dvěma novinkami. Tou první je možnost vystřídat během zápasu u jednoho mužstva až pět hráčů, což je praxe, která už platí v mládežnických kategoriích. Druhou inovací je fakt, že v ČFL se už nebudou nadále sčítat žluté karty za účelem disciplinárního potrestání provinivších se hráčů. Na sobotním aktivu klubů ČFL a divizí v Praze to oznámil Rostislav Votík, odstupující předseda Řídící komise fotbalu pro Čechy (ŘKČ), který omluvil svoji nepřítomnou nástupkyni Dagmar Damkovou. Ta se účastnila losovacího aktivu ženského fotbalu. „Podařilo se nám sice naplnit všechny naše soutěže dospělých i mládeže, ale může ještě dojít ke korekcím. Losovací aktiv nejvyšší soutěže a druhé ligy se totiž bude teprve konat. To je nepochopitelná situace, protože odstoupí-li nyní některé mužstvo z druhé ligy, budeme do ní muset dodatečně delegovat další tým z ČFL a postupně zaplňovat další uvolněná místa v nižších soutěžích, " uvedl Votík. Z ČFL odstoupil desátý celek uplynulého ročníku Arsenal Česká Lípa, jenž nadále nebude hrát ani divizi. Ve třetí nejvyšší soutěži jej nahradí Štěchovice, tedy druhý tým tabulky divize A. Právě z této soutěže odstoupil třetí Spartak Chrást a v předvečer dnešního i Jiskra Mšeno, tedy třetí tým divize C. Ve všech třech případech byly důvodem k odstoupení chybějící finance. Jistým překvapením v opačném gardu je fakt, že účast v ČFL akceptoval vítěz divize C Viktorie Jirny. Tým, který v sezoně 2012/13 vytvořil historický divizní rekord ziskem 85 bodů, totiž v předchozích pěti sezonách ani jednou nevyužil svého práva na postup do třetí nejvyšší soutěže. Startovné zůstává v nezměněné podobě, na mužstvo jde o 20 tisíc korun v ČFL a deset tisíc korun v divizi. Úvodní kolo nového ročníku nižších republikových soutěží v Čechách se uskuteční během druhého srpnového víkendu (10. a 11. srpna). V té době už bude mít za sebou předkolo a 1. kolo Pohár České pošty, jehož los není dosud znám. Losovací aktiv moravských soutěží – MSFL, divize D a divize E – se bude konat v úterý 25. června od 16:30 v aule Fakulty tělesné výchovy na třídě Míru v Olomouci. Rozlosování soutěží podle účastnických čísel: ČFL: 1 – Viktorie Jirny, 2 – SK Zápy, 3 – SK Převýšov, 4 – Jiskra Domažlice, 5 – FK Kolín, 6 – MFK Chrudim, 7 – FK Králův Dvůr, 8 – FK Meteor Praha VIII, 9 – SK Strakonice 1908, 10 – AC Sparta Praha B, 11 – SK Horní Měcholupy, 12 – TJ Štěchovice, 13 – FK Kunice, 14 – 1. FC Karlovy Vary, 15 – SK Roudnice nad Labem, 16 – FC Chomutov, 17 – FK Admira Praha, 18 – FK Čáslav. Divize A: 1 – Sokol Čížová, 2 – FC Rokycany, 3 – TJ Sokol Nová Ves pod Pleší, 4 – FK Hvězda Cheb, 5 – FC MAS Táborsko B, 6 – SK Benešov, 7 – FK Slavoj Český Krumlov, 8 – FC ZVVZ Milevsko, 9 – FC Písek, 10 – TJ Dynamo ZČE Plzeň, 11 – FK Tachov, 12 – SK Senco Doubravka, 13 – TJ Sušice, 14 – FK Jindřichův Hradec 1910, 15 – FC Zličín, 16 – FK Hořovicko. Divize B: 1 – FK Litol, 2 – SK Mondi Štětí, 3 – SK Kladno, 4 – FK Slavoj Žatec, 5 – FK Baník Souš, 6 – Sokol Brozany, 7 – FK Neratovice-Byškovice, 8 – AFK LoKo Chomutov, 9 – ASK Lovosice, 10 – SK Úvaly, 11 – SK Český Brod, 12 – FK Motorlet Praha, 13 – FK Slavoj Vyšehrad, 14 – TJ Slavia Louňovice, 15 – FC Nový Bor, 16 – SK Aritma Praha. Divize C: 1 – TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, 2 – FK Pěnčín-Turnov, 3 – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, 4 – FK OEZ Letohrad, 5 – TJ Svitavy, 6 – FK Náchod, 7 – Sparta Kutná Hora, 8 – FK Dobrovice, 9 – FK Pardubice AS B, 10 – MFK Trutnov, 11 – Sokol Živanice, 12 – 1. FK Nová Paka, 13 – TJ Dvůr Králové nad Labem, 14 – TJ Sokol Lhota pod Libčany, 15 – FK ŽBS Železný Brod, 16 – SK Vysoké Mýto.