1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

MUŽ NA SEKAČCE S NEJVĚTŠÍ ODPOVĚDNOSTÍ

JAK UŽ KAŽDÝ V OKOLÍ VÍ, V HOSTOUNI MÁME NOVÉ HŘIŠTĚ. CO TO PRO NÁS ZNAMENÁ? A JAKÁ BUDE TŘEBA ÚDRŽBA? NA TO JSME SE ZEPTALI SPRÁVCE HRACÍ PLOCHY, ZDEŇKA SOJKY.

Jak se trávník firmě povedl?

Je to udělané opravdu kvalitně, je vidět, že tomu rozumí. Vše se chytlo, naštěstí byla teplá zima.

Jak vypadá po zatěžkávací zkoušce – zápasu A-týmu?

Prakticky nic se s ním nestalo, jen pár vykopnutých drnů. A trávník v pravém zadním rohu, který se dodával později, to trochu odnesl po rozcvičce, ale firma to spravila. Největším problémem pro nás byli zajíci. Pár dní před zápasem prokousali oka v síti a na trávníku po nich zbyla kola trávníku spálená močí.

Co se proti tomu dá dělat?

Začali jsme oplocovat jejich přístupovou cestu, tedy pole za tréninkovým hřištěm za tribunou. Celý areál teď bude možné zamknout.

Bude se ještě něco na trávníku dodělávat?

Víceméně je vše hotové. Teď v pondělí ho přijeli zapískovat, aby  drželo vodu a zválcovali ho. Bohužel si na to vzali moc těžký traktor a na trávě byly vidět vyjeté koleje. Ještě přijedou válcovat jednou, tak si musí vzít menší. Také praskly rámy na brankách držící síť, takže je budeme reklamovat.

Bude pro vás údržba lehčí?

V něčem ano, v něčem ne. Díky tomu, že trávník končí malý kus před ohrazením, nemusím složitě sekat ruční strunovou sekačkou. Dřív jsem musel obcházet každý sloupek. Sekání na traktůrku je pořád stejné, jen bude možná potřeba třikrát týdně. Doteď stačilo dvakrát, ale nový trávník nejspíš rychleji poroste.

Co nyní musíme dodržovat?

Do konce dubna se na hřišti budou hrát jen zápasy, všechna mužstva ještě trénují jinde. V květnu a červnu tam bude každé mužstvo trénovat asi jen jednou týdně, musíme počkat na letní období vegetace, kdy se bude trávník znovu zasypávat pískem a pořádně se zakoření.  Zároveň se bude trénovat mimo pokutová území, to je ale běžné téměř všude. K nácviku střelby a hry slouží přenosné branky.

Chcete něco vzkázat trenérům, hráčům, nebo ostatním návštěvníkům našeho areálu?

Chtěl bych všechny požádat, aby nešlapali na místa, kde je vysetá tráva a snažili se chodit po zámkové dlažbě a štěrkové cestě. Zároveň prosím trenéry, aby nepřesouvali branky na tréninkovém hřišti za tribunou, protože jsou těžké a musí být ukotvené, aby na někoho nespadly. Pokud potřebují zkrátit hřiště, mohou si tam dát lehčí přenosné hliníkové branky. Hlavně je nutné používat zdravý rozum a zvážit, jestli je takové počasí, při kterém je bezpečné trénovat bez zbytečného rizika zničení pracně vybudovaného hřiště.