1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

OSOBNOST TÝMU – MIROSLAV VLČEK

PRO DRUHÝ DÍL ČTVRTEČNÍ RUBRIKY “OSOBNOST KLUBU“ JSME VYZPOVÍDALI SEKRETÁŘE KLUBU, MUŽE JENŽ MÁ NA STAROSTI VEŠKEROU ADMINISTRATIVU, A PROTO JE TEN NEJPOVOLANĚJŠÍ KE SDĚLENÍ INFORMACÍ OHLEDNĚ ZMĚN, KTERÉ FOTBAL ČEKAJÍ V LÉTĚ V PODOBĚ NAPROSTÉ ELEKTRONIZACE.

1) Prošel jste školením ohledně „Fotbalové revoluce“, můžete shrnout, o co se jedná?

Jedná se o největší zásah ve fotbalové historii. Veškerá práce bude prováděna elektronicky. To znamená zápisy, korespondence, přestupy, zkrátka vše. Zruší se registrační průkazy, přestupní lístky, platby budou probíhat fakturačně. Jedná se o všechna mužstva, která ve fotbale působí, tedy i o nejmenší adepty na hraní fotbalu.

2) Kolik Vám jako sekretáři revoluce ubere práce?

Mně jako sekretáři zůstane práce pořád, ale každé mužstvo bude muset mít člověka, který bude ovládat počítač, neboť veškeré práce (sestavy, výsledky) půjdou přes internet.

3) Je na vše náš klub připraven?

Vzhledem k tomu, že naše mužstvo hraje Krajský přebor, což znamená povinnost mít na hřišti internetový signál, dá se říci, že po malých kosmetických úpravách bude vše OK.

4) Ovlivní revoluce i diváky? Budou například veřejně přístupné elektronické zápisy o utkání, aby měli fanoušci přehled o statistikách hned po zápase?

Revoluce až tak diváky neovlivní a o statistikách po zápase se zatím vedou dohady.

5) Teď z trochu jiného soudku, částečně jste měl osobně na starosti rekonstrukci hřiště, okolí a šatny hostů. Kolik Vás to stálo nervů a jak náročné to bylo?

O nervech se úplně nedá mluvit, je to náš koníček, děláme to rádi, ale je nutné říct jedno, od loňského října se udělalo neskutečné množství práce, před lidmi, kteří se na tom všem podíleli je spotřeba smeknout. Myslím ale, že ta námaha stála za to. Hostouňský fotbal si tento stánek určitě zasloužil a veřejnost také.

6) Dle našich informací došlo k opravě a zlepšení ozvučení... Na to se jistě jako hlasatel těšíte?

Ano povedlo se ozvučení rozhlasu a to tak, že budou i diváci na tribuně spokojeni.

7) A nakonec otázka ohledně fotbalu jako takového, jaký tipujete výsledek nedělního domácího utkání s Jílovištěm?

Jílovišti máme z podzimu co vracet. Máme skvělé mužstvo s bojovným srdcem, a proto věřím ve vítězství 3:1.

ZDROJ FOTO: Kladenský deník