10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Úchvatná série fotbalistů Sokola Hostouň, kteří vyhráli prvních sedm venkovních zápasů v sezoně, skončila v sobotu v Berouně. Lídr krajského přeboru tam prohrál 0:2, ale vedení v tabulce si udržel, protože zaváhaly také další špičkové celky – Vykáň a Velvary.

Hostouň odjela na půdu soupeře, který na týmy z Kladenska většinou umí, bez zraněného Buranta (výron v kotníku), což se ukázalo jako ztráta. A do brány se postavil uzdravený mladík Hňup místo zkušeného Charváta. „Bylo to moje rozhodnutí, chtěl jsem udělat po Ostré změnu," vysvětlil trenér Martin Čurda.

Domácí vsadili na tuhou obranu a ta se jim dařila. V první půli ještě hosté hráli v tempu a jednou se do šance prosadil Šilhan. Postupoval sám na Hejcmana, berounský gólman byl ale úspěšnější.

Po obrátce bohužel výkon hostů klesal, byli méně a méně nebezpeční.

A přišly smolné okamžiky před jejich bránou. V 65. minutě byli sice tři hosté na jediného domácího hráče Horela, ale Motlíkovi se malá domů nepovedla, navíc brankář Hňup mezitím vyrazil dopředu a výsledkem byl hodně laciný vlastní gól. Berounskou radost ještě zvětšil za osm minut kanonýr Novák poté, co rozhodčí Asník k nelibosti hostů pískal pokutový kop za zákrok na Štrougala. „Byl to náš jediný střet s hosty ve vápně a pískala se penalta. Což ale neřeším, prostě ji kopali," říkal Martin Čurda.

Celkově byl zklamaný, ale jeho tým pořád v obrovsky silné konkurenci vede tabulku krajského přeboru, která se ale srovnala a o postup si to rozdá zřejmě víc mužstev.

Zajímavostí zápasu byl start domácího Jiřího Saboua. Bojovník strávil část kariéry v ligových Teplicích, pak byl dlouho v Králově Dvoře, teď ještě pomáhá Berounu. „Svým způsobem blázen, ale v týmu bych ho klidně chtěl. Srdcař, bojovník, umí ostatní vybláznit," dodal Martin Čurda.

„Na šance by utkání asi slušela remíza. Za bojovnost a nasazení, a za to, jak šli kluci za vítězstvím, si troufnu říci, že jsme vyhráli zaslouženě," uvedl domácí trenér Roman Hrubeš

ZDROJ: KLADENSKÝ DENÍK