1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

KOMENTÁŘ HL. TRENÉRA „A“ TÝMU MARTINA ČURDY KE VČEREJŠÍMU ZÁPASU PROTI TJ SOKOL DRUŽBA SUCHDOL

Poprvé jsme se v jarních odvetách krajského přeboru mužů představili před domácími diváky.

Protože stále probíhá rekonstrukce hřiště v Hostouni, byli jsme nuceni utkání sehrát v nedaleké Dobrovízi.

Ještě před zápasem jsme museli vlivem zranění, nemoci a nuceného stání za 4 žluté karty vynechat ze sestavy 4 hráče našeho kádru, z výše popsaných důvodů se do nominace k zápasu dostal i Fr. Černý z B týmu. Hráči, kteří nastoupili k zápasu jak od začátku, tak i jeho v průběhu zaslouží maximální uznání za týmový výkon. Na kvalitně připraveném trávníků se hrál spíše bojovný zápas s množstvím osobních soubojů.

V prvním poločase byl zápas z naší strany veden mírně ustrašeně, málo jsme kombinovali a kromě několika málo náznaků soupeřovou branku moc neohrozili. Ani hosté neměli nějaké vyložené šance. Hrozili pouze z dobře zahrávaných standartních situacích, na jejímž konci číhal nebezpečný hrotový útočník Kacafírek.

Do druhého poločasu jsme vstoupili přeci jenom aktivněji a častěji jsme se dostávali před branku hostujícího týmu. I kombinace byla na stále těžším terénu již více vidět a po jedné takové akci se k po centrovaném míči od Ládi Falouta dostal k zakončení Miroslav Elman a chladnokrevným způsobem překonal hostujícího brankáře. Po obdržené brance hostující hráči se více začali tlačit před naši branku, ale mužstvo zvládlo závěrečný tlak soupeře na výbornou.

Radost z výkonu a zasloužených 3 bodů nám kazí nezaviněné zranění našeho kanonýra Jaromíra Šilhana. Po verdiktu lékařů si od fotbalu minimálně do konce května odpočine. Tak, mu i touto cestou přejeme brzké uzdravení.

Dále bych chtěl poděkovat funkcionářům a dobrovolníkům fotbalového klubu z Dobrovíze, kteří mají nemalou zásluhu na našem vítězství za to, jakým způsobem připravili hrací plochu a věci okolo pořádání zápasu.

Fotografie ze zápasu budou nahrány během dnešního odpoledne.