24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

TATRAN SEDLČANY – SOKOL HOSTOUŇ

Utkání v Sedlčanech nám plně ukázalo, jak se bude vyvíjet jarní část odvet a jak budou naši soupeři k nám nahlížet . Po velmi dobrém podzimu je vidět , že nás již týmy budou brát vážně a málokteré mužstvo nás podcení . Od úvodních minut se hrál na dobře připraveném , leč velmi tvrdém terénu kvalitní zápas . Domácí tým vsadil na bojovnost , dohrávání osobních soubojů a v útočné fázi spoléhal na velmi rychlého Dominika Němce .

V úvodu zápasu jsme přestáli několik náznaků šancí soupeře a trochu štěstí při nás stálo , když domácí hráč v situaci 1:1 přehodil vyběhnuvšího Kolumbiče , ale k naší radosti míč minul branku . My jsme do zápasu nemohli  / bohužel / postavit Tomáše Tichého pro nemoc a Petra Himla . A aby toho nebylo málo , tak  ve 12 minutě odkulhal ze hřiště snajpr mužstva - Jaromír Šilhan .

Při střídání jsem vsadil na Míru Elmana za účelem posílení kombinační schopnosti mužstva . několik minut jsme se srovnávali na hřišti po přeskupení několika postů a chtěli hrát kombinační fotbal . Domácí jsme tím přehrávali ve středu hřiště , ale před brankou soupeře jsme moc nehrozili . Až přišla 33 minuta a my využili po jednom ze signálů naši velkou zbraň  -  standartní situaci, které umí zahrávat Jan Čurda a na jejím konci byl  tentokrát jiný zakončovatel  -  Ondra Burant . Tím jsme vlily do našeho výkonu více sebevědomí a domácí drželi daleko od naší branky . Až přišla 45 minuta , ze standartní situace lehce centrovaný míč do našeho vápna . pro míč si šel Mário Kolumbič a bohužel míč neudržel ve svých rukou . Při pokusu se jej zmocnit si bohužel počínal nedovoleně a tím domácím daroval pokutový kop. Domácí hráč Matoušek se nemýlil a my odcházeli do šaten na ...   .

Ve druhém poločase mužstva neopustila od svých záměrů , a tak bylo k vidění spíše bojovné momenty se záblesky šancí na obou stranách . jak domácí , tak i my jsme měli  možnost strhnout výsledek ve svůj prospěch, ale ani jednou se tak nestalo . A tak skončil zápas dělbou bodů , za kterou se nemusíme stydět .

Věřím, že se náš výkon bude zlepšovat a k dobré hře budeme přidávat i branky. Mužstvo chválím za bojovnost a kolektivní výkon .

Jsem velmi rád, že si do Sedlčan našlo cestu nemálo našich příznivců a že i oni jsou za bodový zisk spokojeni.

Popis zápasu, sestavu, střídání a karty najdete ZDE.