1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

Komentář hlavního trenéra Čurdy k nedělnímu zápasu proti Ovčárům

Jsem rád, že jsme mohli při příležitosti otevření nové hrací plochy přivítat mužstvo Ovčár, představující absolutní špičku krajského přeboru. Utkání slibovalo atraktivní kopanou a to se myslím potvrdilo.

I když obě dvě mužstva nemohla nastoupit v plné síle, hrál se velmi zajímavý zápas přesahující úroveň krajského přeboru.
Brankové příležitosti se střídali na obou stranách.

V prvním poločase jich  měli více hosté, ale nepřesné zakončení nebo výtečné zákroky našeho brankáře Erika Kolbase  - to byl hlavní důvod jejich nevyužití. My jsme měli oproti hostům příležitostí méně, zato jsme ale dokázali jednu z nich proměnit. Tomáš Rouček šel ze strany sám z hranice velkého vápna po krásném uvolnění Dana Nováka a míč uklidil na zadní tyčku. V závěru poločasu měl tentýž hráč na kopačce zvýšení skore, ale tentokrát samostatný brejk v branku nepřetavil.

Po změně stran jsme to byli my, kteří diktovali tempo zápasu a poměr brankových příležitostí se začal přesouvat v náš prospěch. Opět jsme byli štastnější v zakončení, když své šikovnosti využil Jan Čurda, který si počkal na odražený míč a po zpracování halvolejem prostřelil z hranice velkého vápna jinak výborně chytajícího Straku v brance Ovčár.
Po této vstřelené brance se hrála podle mně nejzajímavější pasáž celého zápasu. Tempo zápasu se stupňovalo a když se podařilo hostům  vstřelit kontaktní branku z jedné křídelní akce bylo o drama postaráno. . .
Ale v závěru po jednom z centrů do pokutového území Ovčár zahrál stoper hostí Studený rukou, my jsme kopali penaltu a jejím proměněním jsme stanovili konečné skore zápasu.

Hráči tak svým výkonem částečně poděkovali všem lidem, kteří se točí okolo hostouňské kopané a mají zásluhu na tvorbě a výstavbě překrásného areálu.