10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

OKÉNKO HLAVNÍHO TRENÉRA PŘED NOVOU SEZÓNOU

Nová sezona nám klepe na dveře a nervozita všech příznivců Hostouně stoupá. Jak jste na tom Vy? Těšíte se na nový ročník? Říká se, že ten druhý je možná v každé soutěži nejtěžší.

Hostouň vstupuje do své druhé sezony v krajském přeboru. Svými výkony si v loňském ročníku vytvořila skvělou pověst,na kterou nebude lehké navázat. Soutěž se oproti loňsku opět zkvalitnila a všichni víme, že nás nečeká nic lehkého.

1) Máte za sebou letní přípravu. Jak jste byl spokojen s jejím průběhem?

S přípravou jsem spokojen. Mužstvo se scházelo 3 x v týdnu na trénink a k tomu sehrálo 4 přípravné zápasy. Účast hráčů na trénincích neklesla pod 97 %, což je velmi dobrý ukazatel přístupu hráčů k letní přípravě.

2) Hráli jste přípravné zápasy s vesměs silnými soupeři.  Co Vám příprava ukázala? Jak mužstvo na startu sezony vypadá?

Je pravda, že soupeři se pohybovali na hraně naší úrovně, respektive na úrovni, které bychom chtěli časem dosahovat. V každém zápase jsme měli pasáže, kdy hra splňovala parametry divizní úrovně, ale zatím je nedokážeme udržet po celou dobu zápasu. Hlavně v zápasech s Motorletem Praha a Baníkem Souš se hráči přesvědčili, co nám ještě schází k diviznímu standartu a přechodu o patro výše .

3)  Mužstvo bylo přes léto doplněno několika zejména mladými hráči, Pudil, Neumann,T. Krupička, Stočes, Hňup, jaký z nich máte pocit? Podařilo se za tak krátkou dobu je zapracovat do mužstva?

Na doplnění mužstva pracuji, dá se říci neustále. V této fázi mužstvo potřebuje mladou krev, která bude nezbytná pro další sezony. Kromě Tomáše Krupičky ostatní hráči jsou nováčci v dospělém fotbale a starty mezi muži počítají na minimum. Ale chtějí pracovat a vědí, že to chvilku bude trvat, než dostanou dospělý fotbal pod kůži. Jejich zapracování bude probíhat postupně - nelze za 3 týdny říci, že to mají zvládnuté .

4)Jste spokojen se složením mužstva, nebo ještě někde vidíte potřebu k jeho doplnění?

V současné době máme v kádru 19 hráčů a 4 brankaře. Někteří hráči s námi trénují, ale prioritně budou nastupovat za B tým. To se týká  i dvou brankařů. Na začátek soutěže je to dostačující. Ale jak jsem již zmiňoval, je potřeba neustále se ohlížet po hráčích okolo ročníku 1990 a mladší s cílem je postupně zabudovávat do týmu jako náhradu za starší hráče.

5) Pořád Hostouň trápí marodka, jedná se o velmi kvalitní hráče? Hlava, Hrubý, Tichý. Jak to s nimi vypadá? Předpokládáte, že se na podzim zapojí?

David Hlava i Tomáš Tichý jsou hráči starší generace a zranění, které utrpěli se léčí dlouhodobě. Jsou to  zranění, které vyžadují dlouhodobou léčbu a následnou rehabilitaci . Dám na jejich pocity a oba dva vědí, že je rád v mužstvu přivítám. Ale kdy to bude, je zatím nejasné. Zdeněk Hrubý má za sebou / doufám / úspěšnou rehabilitaci a postupně začne individuálně trénovat .

6) Vytvořili jste pro A mužstvo úplně nový brankařský tandem Hňup – Charvát. Není to příliš riskantní krok v letní přípravě, i když se jedná o kvalitní brankáře?

Situaci s brankáři jsme měli velmi zamotanou a až na samotném závěru nám vykrystalizovala tato dvojice. Já též počítám s Tadeášem Ondrejičkou, ve kterém vidím velký potencionál směrem do budoucna. Rovněž tak Vojta Zach si myslím, že ještě neřekl poslední slovo, ale v současném složení, bohužel, na něj padla volba toho 4 brankáře. Netrpělivě čekám, jak se vyvine situace okolo Maria Kolumbiče. Tam je potřeba, aby hlavně on si udělal jasno co chce a v případě, že se rozhodne pro Hostouň, tak se mu budu maximálně snažit pomoc k návratu do týmu .

7) Kam bude letos Hostouň mířit? Na co se s mužstvem cítíte?

Do každého ročníku vstupuji s vědomím, že chci udělat maximální počet bodů - což je 90. Ale většinou mi to hráči pokazí někdy mezi 1 až 5 kolem. Takže poté se zaměřím na to, abychom i co nejdříve nasbírali 36 bodů, což bude stačit na záchranu v soutěži. A podle toho, v kterém kole na tyto body dosáhneme, si můžeme stanovovat cíle do konce soutěže. V tomto složení by mužstvo mělo hrát někde uprostřed tabulky.

8) Sezonu začínáte v sobotu a hned derby v Tuchlovicích. To je začátek jako řemen…

Každý protivník má svoje silné i slabé stránky a nejinak to bude i v tomto případě. Zajíždíme na půdu nováčka soutěže, který má velmi kvalitní tým a dlouhodobě je trenérským tandemem na tuto soutěž připravován. Bude to těžký zápas, ale když se podívám na složení týmů v letošním roce, tak těch lehčích zápasů tam až tak tolik nevidím. Soutěž se vyrovnává co se týče kvality a Tuchlovice se v ní neztratí