24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

OKÉNKO HLAVNÍHO TRENÉRA (19.KOLO)

KOMENTÁŘ TRENÉRA A-TÝMU MARTINA ČURDY K DOMÁCÍMU UTKÁNÍ S JÍLOVIŠTĚM, KTERÉ SKONČILO 1:3.

V posledním "azylovém" domácím zápase jsme přivítali v Dobrovízi fotbalisty z Jíloviště. Na paměti jsme měli ještě podzimní klání, kdy jsme na soupeřově trávníku dostali půltucet branek. Všichni jsme si přáli tento debakl odčinit, navázat na 12-ti zápasovou šňůru bez porážky a připsat si další vítězství. Ale jedna věc je přání a druhá věc realita.

Vstup do zápasu a průběh prvního poločasu byl velmi ospalý a mdlý. Kromě několika málo jedinců a několika málo minut jsme z fotbalovosti a bojovnosti či vůli po vítězství nepředvedli zcela nic. Hostujícího brankáře jsme vůbec neohrozili a ani naše zbraň - standartní situace -se nám nevedly. Hostující hráči byli pohyblivější , fotbalovější a jejich výkon vůbec neodpovídal umístění v tabulce.

Naším laxním přístupem jsme soupeři darovali 3 branky a byli jsme rádi, že byl poločas. Jak to vypadalo o přestávce v kabině, si každý asi domyslí. Ve druhém poločase jsme vsadili vše na jednu kartu. Brzy po přestávce jsme provedli změnu v rozestavení, poslali na hřiště L.Krupičku a začali se tlačit více na soupeřovu polovinu a před branku hostů. Několik málo náznaků jsme ještě nedotáhli do konce, ale po Burantově centru na zadní tyčku jsme přeci jenom skórovali krásným volejem Roučka. I když jsme měli v dalším průběhu možnost k vyrovnání jak Motlíkem, tak zejména Novákem, skóre se nezměnilo.