24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

OKÉNKO TRENÉRA

Komentář hlavního trenéra A týmu Martina Čurdy ke včerejším zápasu proti TJ SOKOL VRANÝ.

Před dnešním zápasem jsme byli opět nuceni zasáhnout do sestavy z předchozích zápasů. Sice jsme již mohli počítat s Janem Čurdou a Tomášem Tichým, zato pro 4 žluté karty chyběl Michal Zachariáš, dlouhodobě zranění Petr Himl a Jaromír Šilhan a v den zápasu ulehl s horečkami Miroslav Elman. Tato početně okleštěná sestava vyrážela k soupeři, kterému měla za podzimní výsledek co oplácet.

V úvodních minutách se hrál spíše opatrný fotbal, bez nějaké větší šance, zato s více nepřesnostmi na obou stranách. My jsme se snažili o kombinační hru s postupným přechodem přes střed hřiště, kdežto domácí tým spoléhal na dlouhé míče za naši obranu. Každý z týmů měl za první poločas jednu vážnější příležitost. Domácí tým nedotáhl slibně zahranou standartní situaci a my jsme neproměnili samostatný únik Ondrou Burantem.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Nám se v některých pasážích utkání dařila kombinace a hra v křídelním prostoru. Soupeř neopustil od nakopávaných míčů. Po jednom takovém míči se na hranici pokutového územní uvolnil Rilke a krásnou střelou zatřásl břevnem. Následně se nám podařilo vykombinovat domácí obranu a do pokutového území se vřítil Adam Hofman. Po jeho střele /mimochodem také do brankové konstrukce / se k odraženému míči dostal Ondra Burant a svoji famózní levačkou nedal domácímu brankaři šanci. Vstřelená branka nás velmi povzbudila a my se dále snažili držet míč na soupeřově polovině. Měli jsme i několik šancí zvýšit skóre, ale bohužel jsme žádnou nedotáhli do konce. Soupeř spoléhal stále na vysoké míče do vápna. A po jednom z nich v 83 minutě zaspal Mario Kolumbič na brankové čáře, byl v souboji později a to soupeř využil ke vstřelení vyrovnávací branky. Do konce zápasu se již nic nestalo a tak si oba dva týmy rozdělili po bodu.

Mně osobně bod z venku těší, nicméně 2 hrubé chyby po centrovaných míčích do našeho vápna nás stály v jarních odvetách 4 body. Věřím, že i tyto situace budeme lépe zvládat a výkon týmu bude mít vzestupnou tendenci.