Ohlédnutí za podzimem, aneb když je čas zavzpomínat

Od posledního soutěžního zápasu A mužstva uběhly více než 3 měsíce. Optimistický plán Řídící komise pro Čechy stanovil restart ČFL v půlce února. Jestli týmy již za měsíc opravdu opráší třetiligová kolbiště zatím stěží predikovat. Pojďme se alespoň ohlédnout za tím, co nám sezona doposavad nabídla.

15. 8. 2020 | Mol Cup - 1. kolo: SK Slaný vs. Sokol Hostouň 1:2 (0:0)

Do nového ročníku Hostouňští tradičně vstoupili pohárovým utkáním (Mol Cup). Důsledkem, všem známé situace posledních měsíců v naší kotlině, …a nejen v ní, jsme tentokrát zasáhli rovnou do prvního kola. V něm los přiřkl zelenobílým nedaleké SK Slaný, jedenáctý celek ročníku 2019/20 Divize B. Sokol po celé utkání měl více ze zápasu, ale převaha byla spíše platonická. Houževnatý soupeř držel bezbrankové skóre do 52. minuty. Místo přidání pojistky a pomyslného hřebíčku do rakve, však přišel v závěru šok – vyrovnání na 1:1. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm byly oba týmy blízko vstřelení branky, ale naštěstí se ujala jen ta z kopačky Smékala. Hostouňští sice oslavili postup, ale nepřesvědčivý výkon odnesl trenér Ivan Pihávek, který u týmu působil rok a půl.

Sestava: Tetour - Zahranychnyy (106. Kocourek), Konejl, Dosoudil, Charvát - Lohoyda (91. Hovorka), Soukup, Brejcha, Čakurda (84. Smékal) - Kabele, Hájek (91. Vegricht)

22. 8. 2020 | ČFL - 1. kolo: SK Benešov vs. Sokol Hostouň 4:0 (1:0)

V Benešově vedl tým již nový trenér – Dominik Rodinger. Na přípravu a seznámení s mužstvem měl pouze tři dny. Sice šibeniční čas, ale i tak mužstvo odjíždělo do Benešova s vidinou bodového zisku. Bohužel veškeré plány se začaly hroutit od samého začátku utkání. V 11. minutě smolná branka v naší síti, v 26. minutě vyloučení Kabeleho… Hostouňští v zápase ani v deseti nikterak nepropadli, ale vinou špatného bránění při standardkách si nakonec odvezli vysokou porážku 0:4. Špatný vstup do třetiligové sezony se v následujících dnech ukázal jak druhořadý „problém“. Těsně před druhým kolem se začala v týmu šířit nákaza koronavirem a celý tým byl nemilosrdně poslán do čtrnáctidenní karantény.

Sestava: Tetour - Konejl (61. Soukup), Trapp, Dosoudil, Charvát - Kabele, Brejcha (71. Hovorka), Zahranychnyy, Čakurda (53. Lohoyda) - Hájek, Vegricht (71. Smékal)

16. 9. 2020 | Mol Cup - 2. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Na další zápas si Hostouňští museli počkat přes tři týdny. A oprášení kopaček to bylo ve velkém stylu. Do Hostouně přijel účastník nejvyšší soutěže – FK Mladá Boleslav. Prvoligový soupeř, 25 dnů bez fotbalu! Těžký oříšek. Málokdo očekával, že Hostouňští v posledních minutách zápasu budou sahat po vyrovnání a soupeř s praxí z evropských pohárů bude v závěru „tahat“ čas. Bohužel na to se historie neptá a Sokol potřetí v řadě vypadl z poháru ve druhém kole. I když tentokrát z grácií.

Sestava: Tetour - Pavlík, Kosík, Dosoudil, Charvát - Kulhavý (87. Vegricht), Zahranychnyy (70. Brejcha), Soukup (70. Dostál), Trapp, Lohoyda (62. Čakurda) - Hájek (62. Brandl)

19. 9. 2020 | ČFL - 5. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Vinou třítýdenní pauzy čekal Sokol hodně divoký závěr zářijových dnů. Tři dny po utkání s Mladou Boleslaví se představil na půdě pražského Motorletu. Bohužel Hostouňští nedokázali navázat na pohárový výkon. Naopak domácí předváděli kvalitnější fotbal a nás k ničemu vážnému nepustili. Výsledkem byla prohra a opět zápas bez vstřelené branky.

Sestava: Tetour - Pavlík, Kosík, Dosoudil, Charvát - Čakurda (46. Soukup), Trapp, Kulhavý (70. Zahranychnyy), Brejcha, Lohoyda (64. Vegricht) - Hájek (80. Dostál)

23. 9. 2020 | ČFL - 2. kolo: Sokol Hostouň vs. Baník Sokolov 1:0 (0:0)

Po dvou odehraných zápasech se Hostouň krčila na předposledním místě se skóre 0:6. Těžko by se tak v tabulce hledalo mužstvo s horší bilancí. To se však našlo v našem dalším soupeři v rámci dohrávky 2. kola. Baník Sokolov přijížděl do Hostouně z pozice posledního týmu tabulky a s děsivým skóre 0:15. Zápas tak nebyl jen o tom, který z týmu získá první body a odpoutá ze dna tabulky, ale i tom, kdo vstřelí první branku sezony. Důležitost utkání byla znát před výkopem na obou týmech a nervozita se přenesla do samotného průběhu zápasu. Hostouňští byli sice aktivnějším a dravějším mužstvem, ale za celý zápas vyslali, stejně jako soupeř, pouhé tři střeli na branku. Naštěstí ta poslední, z kopačky Kulhavého, byla nejen z kategorie excelentní, ale hlavně tříbodová.

Sestava: Tetour - Pavlík, Kosík, Dosoudil, Hovorka - Kulhavý (80. Dostál), Zahranychnyy (90. Soukup), Trapp, Brejcha, Kabele (66. Hájek)  - Vegricht (66. Brandl)

27. 9. 2020 | ČFL - 6. kolo: FC Viktoria Plzeň B vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Anglické týdny pokračovaly nadále. Následný zápas na půdě rezervy plzeňské Viktorky byl čtvrtý v jedenácti dnech. Hostouňští v utkání, proti favorizovanému mužstvu plnému talentů z vyhlášené západočeské líhně, nepropadli a v tréninkovém areálu Viktorky předvedli pěkný fotbal. Vinou brzké branky z prvního poločasu a gólu po diskutabilní penaltě z poločasu druhého, si nakonec odvezli z Plzně prohru 0:2.

Sestava: Mařík - Pavlík, Konejl, Trapp, Hovorka - Kabele, Zahranychnyy, Brejcha (80. Soukup), Dostál (73. Hájek), Kulhavý (73. Lohoyda) - Vegricht (60. Čakurda)

30. 9. 2020 | ČFL - 4. kolo: Sokol Hostouň vs. 1.FK Příbram B 3:2 (1:1)

Ani o poslední zářijovou středu neměli správci areálu v Hostouni příliš času na odpočinek. Stadion Vojtěcha Zeithamla čekal další důležitou bitvu o záchranářské body. Hostouňští v rámci dohrávky 4. kola přivítali rezervu Příbrami. A ani tentokrát to nebylo utkání pro přihlížející se slabým srdcem. V zápase plném zvratů rozhodl o tříbodovém zisku pro Hostouň v nastavení Pavlík. Tři body sice vymodlené, ale zasloužené.

Sestava: Tetour - Pavlík, Kosík, Trapp, Hovorka - Kabele, Zahranychnyy (59. Marek), Dostál (59. Čakurda), Brejcha (74. Soukup), Kulhavý - Hájek (90. Vegricht)

4. 10. 2020 | ČFL - 7. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA 2:1 (1:1)

O čtyři dny později čekal zelenobílé další domácí zápas. Již s šestibodovým polštářem narazili na Povltavskou fotbalovou akademii, mužstvo do loňska působící pod názvem TJ Štěchovice. Třetí domácí utkání v jedenácti dnech znamenalo třetí výhru. Ale ani tentokrát se cesta za vítězstvím nerodila lehce. Ve čtyřech případech z pěti zápasů inkasovali Hostouňští úvodní branku v první čtvrthodince hry. A na smolnou bilanci navázali i proti Povltavské. Tentokrát již po 70 vteřinách hry. Hráči Sokola však v průběhu prvního poločasu vyrovnali zásluhou Kabeleho a v úvodu druhé části hry rozhodl o vítězství Kulhavý.

Sestava: Tetour - Pavlík, Kosík, Trapp, Hovorka - Kabele (82. Soukup), Zahranychnyy, Čakurda (57. Dostál), Brejcha, Kulhavý - Hájek (71. Smékal)

11. 10. 2020 | ČFL - 8. kolo: AC Sparta Praha B vs. Sokol Hostouň 4:1 (1:1)

Když mužstvo odjíždělo k dalšímu zápasu, všichni již věděli, že to bude na nějaký čas poslední soutěžní utkání. O motivaci a odhodlání dát do zápasu všechno bylo postaráno. A ke všemu nás čekal soupeř z kategorie nejtěžších a nejatraktivnějších – lídr třetiligové tabulky AC Sparta Praha. Další bodový zisk se zdál spíše z kategorie zázraků. Po prvním poločase však museli mít bookmakeři pořádně zamotanou hlavu. Nejen, že Hostouň na Strahově hrála 1:1, ale svému protivníkovi dokázala zatápět. O to víc mrzí úvod druhého poločasu, kdy Sparta dvěma slepenými brankami, v rozmezí 80 vteřin, dokázala zlomit veškerý odpor. Hostouňští nakonec prohráli 1:4, ale opět se neměli zač stydět.

Sestava: Tetour - Pavlík, Trapp, Konejl, Hovorka - Kabele (69. Lohoyda), Soukup (87. Čakurda), Brejcha, Zahranychnyy (87. Vegricht), Kulhavý (79. Dostál) - Hájek (79. Smékal)

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera, sparta.cz