20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

O hráče Hostouně je zájem. Pavlík jde na zkoušku do Táborska

První mužstvo stihlo na podzim odehrát pouze sedm mistrovských utkání. Přes špatný start do soutěže se výkon týmu zvedal a před přerušením sezony se Hostouňští vyhoupli na dostřel středu tabulky. To neuniklo několika zástupcům z vyšších soutěží, kteří během posledních týdnů projevili zájem o naše hráče.

Prvním hráčem, který se během zimní přípravy pokusí prosadit ve vyšší soutěži, je obránce Jan Pavlík. O svou šanci zabojuje v přípravě nováčka Národní ligy FC MAS Táborsko.

„Samozřejmě jsme velice rádi, že náš hráč dostal možnost se připravovat s týmem z druhé ligy. Na druhou stranu věřím, že i kdyby mu to nedopadlo, tak se Pavlas vrátí a bude odvádět ještě lepší výkony než na podzim,“ projevil pochopení s potencionálním oslabením mužstva trenér Dominik Rodinger.

Odchovanec Sparty Pavlík zasáhl v zelenobílém dresu na podzim do šesti soutěžních utkání, v niž si připsal jednu branku. Své kvality potvrdil hlavně v zápase proti prvoligové Mladé Boleslavi v rámci druhého kola poháru Mol Cup. Stejně tak se na podzim připomněli i další hráči Sokola.

„Není ale jediný hráč, kvůli kterému mi volal jiný klub, takže uvidíme, co přinesou další dny,“ potvrzuje Dominik Rodinger. „Beru to jako dobrou vizitku naší práce a filozofie. Chceme pracovat s těmito mladšími hráči, kteří mají ambice se dostat výš a my jako klub budeme dělat maximum pro jejich rozvoj,“ přibližuje nastavenou cestu lodivod Hostouně.

Autor: Lukáš Horníček