10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Nováček řídící tým - Adam Janouš

Pár kluků z dorostu jsme tu už měli a proto nemůžeme zapomenout ani na Adama Janouše.

Adam přišel do B dorostu v létě po sloučení s hřebečskými kluky. Ačkoliv je vychován vesnickým fotbalem dostal se do A týmu hrající krajskou soutěž a přirozeně se stal jedním z lídrů. Adam má pevnou vůli proto se nesnaží dotáhnout pouze kluky z Áčka výš, ale vypomáhá i v B týmu.

1) Jak dlouho jsi v Hostouni?
V Hostouňi jsem od konce Srpna 2015.

2) Co tě sem přivedlo?
Měl jsem nabídku hrát za nově založený B-tým Hřebče, ale chtěl jsem ještě rok hrát za dorost, který se ve Hřebči zrušil, proto sem přijal nabídku z Hostouňe.

3) Dlouhá léta jsi hrál za Hřebeč. Jaká to pro tebe byla v létě změna?
Změna to byla velká. Vyšší soutěž, častější tréninky a jiný styl trénování, nové prostředí, spoluhráči a trenéři.

4) Přemýšlel jsi dřív, jaké by to bylo zahrát si vyšší soutěž?
Nepřemýšlel. Myslel jsem si, že mládežnické soutěže dohraju v okresním přeboru a pak se uvidí.

5) Jaké to je přijít do týmu jako nováček a zároveň mít jako jeden z nejstarších za tým zodpovědnost?
Je to těžké, ale hlavu si z toho nedělám.

6) Co se od letní revoluce v týmu dorostu změnilo? Jde to k lepšímu nebo naopak?
Do kabiny přišel nový trenér a hráč A-týmu Jaromír Šilhan, což beru jako příjemné zpestření a určitě nám to pomůže k podávání lepších výkonů.

7) Jak ti sedí systém 3-5-2?
Je to složitější na naučení. Pro obránce je to těžší, vzadu to je více otevřené.

8) Jak vidíš svou budoucnost? Máš nabídku začít zimní přípravu s B-týmem Hostouně, troufl by sis na okresní přebor?
Rád si půjdu zatrénovat z B-týmem, vyzkoušet něco nového. Nevím kde o mě bude zájem příští rok, nebránil bych se hrát IV.třídu za Hřebeč B. Rád bych ale zůstal v Hostouňi, na okresní přebor bych si troufl.

oblíbený nápoj: Kofola
oblíbený film/seriál: Comeback