20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Nedělní zápas na Letné s hostouňskou stopou

Nedělní prvoligové utkání na zlínské Letné bude mít hostouňskou stopu. Střetnutí domácího Zlína s Jabloncem bude řídit v roli hlavního rozhodčího Josef Krejsa. Pro bývalého hráče a dlouholetého trenéra mládežnických týmů Sokola to bude premiéra mezi hlavními arbitry v nejvyšší fotbalové soutěži.

Foto z utkání ČFL mezi rezervou Sparty a Domažlicemi. | Zdroj: sparta.cz

Josef poprvé vyběhl s píšťalkou na zelený pažit před více než 11 lety. Jako každý začínající rozhodčí se musel poprat s nástrahami okresního fotbalu, konkrétně toho domácího – kladenského. Brzo na to dostal příležitost uplatnit své rozhodcovské nadání i na krajské úrovni.

V období, kdy první tým Sokola postoupil do divize, se i Josef posunul na stejnou úroveň. V rámci soutěží ŘKČ (pozn.: Řídící komise pro Čechy), do které spadají divizní soutěže a 3. liga, odřídil nespočet utkání a odjezdil tisíce kilometrů. I tuhle „zkoušku“ zvládl!

V březnu letošního roku přišlo logické vyústění. Postup mezi profesionální ligovou elitu. Posunutí do ligové sféry přineslo dvojí radost. Zaprvé to byl postup samotný, zadruhé přišel v období, kdy všechny amatérské soutěže kvůli pandemii stály, tudíž i rozhodčí měli nucenou pauzu od pískání.

Jako začátečník v profesionálních soutěžích dostal nejprve důvěru v 2. lize, kde doposavad odpískal osm zápasů. V sedmi zápasech okusil i atmosféru Fortuna ligy, vždy však „pouze“ v roli čtvrtého rozhodčího. V neděli už tomu bude jinak. Josef vyběhne k prvoligovému utkání v roli hlavního arbitra. Důvěru dostane v třaskavém utkání FC Fastav Zlín – FK Jablonec. Utkání začíná v 15 hodin a v přímém přenosu ho nabídne O2 TV Fotbal.

I když se nejedná o velvyslance Hostouně, u kterého budeme sledovat fotbalové dovednosti a čekat od něj branky, určitě mu budeme fandit, ať se mu utkání podaří odřídit s grácií. A jak prožívá dny a hodiny před utkáním sám Pepa? „Samozřejmě se moc těším a té šance si vážím. A připravím se tak, abych svým výkonem neudělal Hostouni ostudu (směje se),“ podělil se o své pocity před svou premiérou bývalý hráč, mládežnický trenér, funkcionář a v neposlední řadě i zeť předsedy fotbalového Sokola Jiřího Hondla – Josef Krejsa.

Autor: Lukáš Horníček