24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

JSTE PRO JEDNOU PŘESYCENI FOTBALEM DOSPĚLÍCH? PAK JE TU PRÁVĚ PRO VÁS PŘIPRAVENA NA KAŽDÉ ÚTERÝ TATO RUBRIKA. DOČTETE SE ZDE O NOVINKÁCH Z PROSTŘEDÍ MLÁDEŽE.

Po týdnu se opět vracíme se shrnutím událostí v mládežnických týmech.

DOROST

Jel k zápasu do nedaleké Hřebče. Jak je vidět i na přiložených fotkách, soupeř byl opět plný vyspělejších a starších hráčů, většina z nich přechází v létě mezi muže. Vzhledem k tomu jsou tři vstřelené branky úspěchem. Osm obdržených samozřejmě nevypadá pěkně, ale padly většinou po individuálních únicích hráčů soupeře.

Podrobný popis utkání:

Sestava:

ŽÁCI

Měli volno, které využili ke společnému výletu na kole a turnaji v nohejbale. Připravují se na zápas v Králově Dvoře. Krejsa, Kučera O. a Fanta hráli v neděli za dorost.

PŘÍPRAVKA

Zaznamenala velký úspěch, poprvé v jarní části porazila oba soupeře!

Hostouň:Zlonice 5:3 (2x Kozubek,3x Potužník)

Hostouň:Tuchlovice 4:2 ( Hašpl Lukáš, Kozubek, 3x Potužník)

Sestava:
Krátký Matěj - Fanta Jiří,Hašpl Lukáš,Potužník Šimon,Rákos Šimon,Halaj Matyáš,Novák Adam,Hašpl Petr,Pospíšil Jakub,Šesták Jiří,Kozubek Matěj

Popis trenéra Pavla Chmelíka:

První zápas proti Zlonicím jsme vyhráli 5:3, ale abych řekl pravdu tak jsem nečekal, že vyhrajeme. Kluci se báli i nastoupit, protože naposledy ze Zlonic přijeli celí potlučení, ale snažili jsme se jim vysvětlit jak na ně a že se nemají čeho bát. Bylo hezké vidět, jak kluci bojují a užívají si výhru. Velmi nám pomohl navrátilec Matěj Kozubek, nad jehož herním stylem jsem přímo žasl a taky nám pomohla bojovnost týmu, kluci bojovovali do poslední sekundy.

Udělali jsme i pár změn v týmu, hlavní změna v týmu je, že Jiřik Fanta je nový golman našeho mužstva, takže jsme museli sehnat útočníka a velmi rychle jsme ho našli. Vedle Šimona Potužníka jsme postavili Kubu Pospíšila, který je bojovný a technický.

Další zápas byl proti Tuchlovicím, který byl hodně vyrovnaný, a nakonec jsme zvítězily 4:2. Hned zkraje zápasu se nám zranil brankář Matěj Krátký, takže ho hned musel nahradit Jiřik Fanta. V polovině zápasu se nám zranil i střelec Šimon Potužník, takže jsme museli udržet výsledek. Zkusili jsme dát Lukáše Hašpla do útoku a povedlo se - během chvíle dal gól. Oba dva zápasy hráli kluci hezký fotbal. Doufám, že jim to vydrží.

Na Facebookové stránce klubu najdete video, na kterém se kluci radují.