24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

JSTE PRO JEDNOU PŘESYCENI FOTBALEM DOSPĚLÍCH? PAK JE TU PRÁVĚ PRO VÁS PŘIPRAVENA NA KAŽDÉ ÚTERÝ TATO RUBRIKA. DOČTETE SE ZDE O NOVINKÁCH Z PROSTŘEDÍ MLÁDEŽE.

Po týdnu se opět vracíme se shrnutím událostí v mládežnických týmech.

DOROST:

Konečně se dočkal prvního mistrovského utkání a hned na půdě prvního Stochova.

Hodnocení vedoucího mužstva Lukáše Horníčka:

Aprílové počasí o sobě předminulý týden dalo vědět v plné kráse, což mělo za důsledek odložení domácího zápasu proti Libušínu (přeloženo na 30. 4. – 17:30). A tak náš tým čekal start do jarní části sezóny v podobě výjezdu na hřiště prvního týmu tabulky – Baníku Stochov.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit s respektem, nikoliv však odevzdaným dojmem a se snahou poprat se o nějaký ten bod. Na začátku zápasu se přelévala aktivita z jedné strany na druhou a vůbec nebylo znát, že se střetly týmy z opačných pólů tabulky. V 10. minutě naše touha po nějakém tom bodíku začínala nabírat reálnějších rozměrů, když po rohovém kopu otevřel skóre Ondřej Zadražil. Bohužel naše vedení nevydrželo dlouho a po hrubých chybách dokázal soupeř brzy otočit skóre. To domácímu Baníku dodalo klid a do poločasu přebral veškerou aktivitu na hřišti. Do konce poločasu soupeř přidal třetí branku a „do šaten“ se šlo za stavu 3:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se dvěma změnami v sestavě, kdy se jako střídající hráči na hřiště objevili Jan Lukacko a Dominik Kříž. Bohužel naši snahu s výsledkem ještě něco udělat srazily další dvě branky soupeře. A když se v 70. minutě (poté co jsme měli „odstřídáno“), zranil Marek Šrám, bylo o rozdělení bodů definitivně rozhodnuto. V posledních 20 minutách utkání hráči soupeře začali (trochu netakticky) diskutovat s rozhodčím, z čehož pramenilo vyloučení obránce Stochova a opětovné vyrovnání sil na hřišti.

V závěru jsme my (Vojtěch Eliáš z penalty) i Stochov přidali po jedné brance a po 90 minutách se konečné skóre zastavilo na 6:2.

Utkání jsme měli sice dobře rozehrané. V průběhu zápasu se ale bohužel projevila, po příchodu několika nových hráčů, naše nesehranost. Na druhé straně Stochov profitoval z vyššího věkového průměru týmu a větší sehranosti.

SESTAVA A STATISTIKY Z UTKÁNÍ ZDE:

ŽÁCI:

Odehráli první domácí mistrovské utkání, ale ne v Hostouni, nýbrž v azylu na hřišti FK Kněževes, což bylo zvláštní zvláště pro hosty, kteří přijeli z jiné Kněževse.

Hodnocení trenérů:

Zpočátku byl největší problém, aby se hráči nedívali na letadla, která vzlétají jen pár set metrů od hřiště, soupeř totiž přijel s mladším týmem prakticky ve stejném složení jako na podzim, kdy jsme vyhráli 7:0. Naše převaha tomu odpovídala, skóre ale bohužel ne. Lukáš Fanta, jinak jeden z nejlepších střelců týmu vypadal, jako by si nazul opačně kopačky, protože hned v prvních 10 minutách neproměnil dvě šance tváří v tvář brankáři. Zatlačili jsme hosty před vápno a snažili se najít cestu k brance, což se povedlo Burianovi, který to po přihrávce Formánka vzal přímo skrz a poté prostřelil obránce. Když Fanta neproměnil další stoprocentní šanci, ale jeho střelu dorazil do branky Hašpl, vypadalo utkání rozhodnuté. Potom ale neproměnili své šance Dědeček,Formánek a znovu Fanta a soupeř naopak snížil po ojedinělém úniku. Nestačilo nám ani 9 střel na branku a 9 mimo a v poločase to tak bylo 2:1.

Do druhé půle jsme od hráčů chtěli více pohybu a přihrávek do stran, stejně jako momentů překvapení. To se podařilo, navíc jsme si drželi stálý tlak sbíráním odražením míčů. Povedl se tah s přesunutím Šajbana ze středu zálohy na kraj obrany, odkud často útočil a pramenily z toho šance i góly. Takže se postupně trefil právě Šajban, Střeska a znovu Hašpl, to vše po přihrávkách Fanty. Poté vstřelil další krásnou branku po křížné střele Šajban a nakonec dokonal hattrick. Utkání jsme dohráli vlažně, ale po výsledku 7:1 se na hráče nikdo nemohl zlobit, vyšší rozdíly ani nejsou pro fotbal důstojné. Za zmínku stojí to, že hráči zapomněli na pozápasový vítězný pokřik, což je rarita. Mohl za to fakt, že jsme naposledy zvítězili v říjnu proti Slovanu, mezitím všech 5 utkání prohráli a už je to přeci jen půl roku.

Týmového ducha poté náš tým utužil společným obědem v Hostouni a podáváním míčů při zápase A-týmu, kterým se otevřelo opravené hostouňské hřiště.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Má za sebou první miniturnaj po zimním přelosování. Na podzim se umístila na 4. místě ze 6 s vysokým počtem bodů oproti ostatním skupinám, a tak byla nasazena do 3. „koše“ z 5-ti.

K prvnímu měření sil zamířili kluci do Tuchlovic, kde je čekal souboj s domácími a Zvoleněvsí. Z pravidelných hráčů chyběl pouze Jiří Šesták, hráli tedy v následující sestavě:

Krátký Matěj (brankář), Rákos Šimon, Halaj Matyáš, Fedorovych Oleh, Potužník Šimon, Fanta Jiří, Hašpl Petr, Hašpl Lukáš. (Pozn.: hrají 5+1)

Výsledky a komentář trenéra Josefa Vacovského:

Zvoleněves : Hostouň 9:4 (Potužník 4)

- utkání bohužel ovlivnily naše chyby v obraně a skvělý výkon útočníka soupeře, který nastřílel většinu branek.

Tuchlovice : Hostouň 4:6 (Hašpl Lukáš, Fedorovych Oleh 2, Potužník 3)

-Tuchlovice byly kvalitnější než Zvolěneves, přesto jsme zvítězili. Pomohla nám k tomu hlavně obrovská touha po vítězství a také výkony kapitána Potužníka, který se přesunul z křídla na post jakéhosi středního záložníka a obránce Matyáše Halaje. Za zmínku stojí první vstřelený gól Lukáše Hašpla a také brankáře Matěje Krátkého (pozn. Redakce: ve statistikách přiznán někomu jinému), které přispěly obrovské radosti po konci zápasu, kdy hráči nevěděli, zda se mají smát nebo brečet radostí.

Tento pátek hraje přípravka na půdě Zvoleněvsi, tyto dva týmy doplní Vraný, které si v prvním kole připsalo dvě porážky.