1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

JSTE PRO JEDNOU PŘESYCENI FOTBALEM DOSPĚLÍCH? PAK JE TU PRÁVĚ PRO VÁS PŘIPRAVENA NA KAŽDÉ ÚTERÝ TATO RUBRIKA. DOČTETE SE ZDE O NOVINKÁCH Z PROSTŘEDÍ MLÁDEŽE.

Po týdnu se opět vracíme se shrnutím událostí v mládežnických týmech.

DOROST

Odehrál poslední přátelský zápas-generálku na soutěž. Bohužel podlehl Hrdlívu 3:5, když o poločase to bylo 1:1. Dle vyjádření trenérského týmu chyběl hlavně pohyb a vůle běhat, což ale může být způsobeno i nedostatečnou kondicí. Tým se bohužel skládal až na začátku března a to včetně realizačního týmu, proto to v ohledu fyzické připravenosti může být jen lepší. Herně měl náš tým navrch, ale nakupil mnoho chyb v obraně. Pozitivem určitě jsou další dva góly Vojtěcha Eliáše, který tým posílil nedávno, přičemž jeden z nich byl přímo výstavní. Třetí branku vstřelil po individuální akci Votápek. Nyní se tým intenzivně připravuje na první mistrovský zápas s Libušínem, s nímž na podzim utrpěl debakl. Věříme, že bude nyní výsledek lepší.

ŽÁCI

Mají za sebou druhý mistrovský zápas, znovu na hřišti soupeře, se kterým na podzim prohráli. Ovšem v první části sezóny to byl zcela jiný výkon. S favorizovaným Rakovníkem mužstvo tenkrát hrálo vyrovnanou partii, kterou rozhodla až neproměněná penalta deset minut před koncem a prohrálo se 3:2. Nyní absolutně chyběl pohyb a tvrdost v osobních soubojích, bohužel to byla záležitost související hlavně s psychikou. Absolutně nepovedený 1. Poločas (0:2), v tom druhém tlak, který vedl jen k náznakům šancí a další 2 inkasované góly, celkově tedy 0:4 a hlavně trpký pocit, že mohl být výkon lepší. Jediné, co nám soupeři momentálně závidí je to, že máme v kádru 23 hráčů, kteří pravidelně trénují. Momentálně je to občas i na škodu, jelikož na některé nezbyde dres a navíc častější střídání ve hře nabourávají výkon týmu, nicméně do budoucna je to velký příslib. Jsme rádi, že náš klub táhne a věříme, že se kvalitní trénink takového množství talentů projeví a začnou se prosazovat v našich týmech v kategorii dospělích.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Do startu soutěže zbývá jeden týden, naše mužstvo postoupilo ze své podzimní skupiny do 3. Finálové skupiny z 5-ti, což lze považovat za úspěch, jelikož je velmi mladé, ani jeden hráč neodchází po sezóně do kategorie mladších žáků. Ve skupině bude hrát s Hrdlívem,Zlonicemi,Zvoleněvsí,Vraným a Tuchlovicemi.