24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

JSTE PRO JEDNOU PŘESYCENI FOTBALEM DOSPĚLÍCH? PAK JE TU PRÁVĚ PRO VÁS PŘIPRAVENA NA KAŽDÉ ÚTERÝ TATO RUBRIKA. DOČTETE SE ZDE O NOVINKÁCH Z PROSTŘEDÍ MLÁDEŽE.

Po týdnu se opět vracíme se shrnutím událostí v mládežnických týmech.

DOROST:

V pondělí odehráli 1.přátelský zápas a to s týmem Motorlet “B”, který s přehledem vede pražskou I.A třídu a to bez ztráty body. Přestože trenéři hodně točili sestavou a zkoušeli na různých postech všech 19 hráčů, kteří na zápasu byli, výsledek byl velice příznivý – 1:1.

Vyjádření trenérů Vycpálka a Vildy: “Hra byla poměrně vyrovnaná s velkým počtem šancí na obou stranách. Prohrávali jsme po hrubé chybě, ale rychle jsme odpověděli. Poté jsme až do konce utkání soupeře lehce tlačili, ale neproměnili šance. Je potřeba zlepšit zpracování míče a jeho rychlejší odehrání. “

Branku za náš tým vstřelila posila z Braškova, Vojtěch Eliáš. Kromě něj zasáhli do hry další 4 posily, včetně navrátilce Milana Kříže, který si tak zahrál po boku svého mladšího bratra Dominika. Všechny Vám představíme na naší Facebookové stránce.

ŽÁCI

Mají za sebou první mistrovský zápas, sestavu a statistiky naleznete zde:

Vyjádření trenérů Krejsy a Dandy: “Věříme, že se hráči ze zápasu poučí, hlavně v tom ohledu, že pokud přidají na běhavosti a bojovnosti jako ve druhém poločase, mohou se měřit s každým. Potěšili nás hlavně nejmladší hráči, kteří udělali od podzimu velký pokrok.”

Premiéru si za Hostouň odbyl Jan Klablena, který má střídavý start z Kročehlav. Právě on mohl za stavu 0:1 vyrovnat, ale co se nepodařilo nyní, podaří se jistě příště.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Mistrovské zápasy se teprve blíží, nyní trénují dvakrát týdně, přičemž počet 8 až 12 hráčů na tréninku je vyšší než na podzim. Bohužel museli pro nemoc odříct 2 turnaje, ale není kam spěchat, jelikož v mužstvu není žádný hráč, který by po sezóně přešel do vyšší kategorie a tudíž spolu tým bude ještě rok a půl. Jak řekl trenér Vacovský, mezi hráči jsou stale velké rozdíly, které se ale postupně zmenšují.