4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAŠE MLÁDEŽ

Poprvé v historii má Hostouň zastoupení ve všech kategoriích. Abyste měli přehled, jak si naše naděje vedou, budeme pro vás připravovat krátké souhrny. Ten první je pozitivní, neboť po prázdninách zaznamenáváme vysoké počty hráčů na trénincích a také první vítězství v soutěžích.

Dorost

Ti nejstarší se začínají po prázdninách dávat dohromady, zlepšená tréninková morálka jistě přinese podobné výsledky, jako výhru 8:2 v Roztokách během posledního víkendu. Pozitivem jistě je, že se již podařilo zabudovat některé hráče, kteří přešli ze starších žáků (Šajban, Kopuletý). Dalším hráčem stejného ročníku je například posila Mikuláš Mikeš, který působil ve Slovanu Liberec a jakmile doléčí zranění, bude přínosem. Silný ročník 2000 se po premiérové sezóně začíná více prosazovat – viz. 2 branky obránce Dědečka nebo krásný lob Paluka (vše v Roztokách). Z útočníka Fanty je rázem stoper Fanta, kterého si trenéři chválí. Podrobný popis posledního zápasu od vedoucího týmu Lukáše Horníčka naleznete zde:

Hlavním cílem pro nejbližší období je utužovat partu a přistupovat k povinnostem na 100%.

Starší žáci

V prvním zápase zvítězili doma s Pavlíkovem 5:2, trenér Nachtigal ale přesto nebyl spokojený. V 1. poločase prý soupeř naše hráče převyšoval téměř ve všem, i tak bylo ale skóre 3:1. Ve 2. polovině zápasu již Hostouň dominovala a jen vinou mnoha neproměněných šancí nebyl rozdíl ve skóre vyšší.

Pozitivem jistě je, že se schází pravidelně 21 hráčů z celkového počtu 23. Pokud budou kluci dávat do tréninku vše a vnímat rady trenérů, mají šanci na úspěšnou sezónu.

Mladší žáci

Nově založená kategorie, ve které to hráči budou mít těžké, většinou budou nastupovat proti starším soupeřům. Již se ale ukazuje, že jsou technicky skvěle vybaveni. Až si zvyknou na větším hřišti (7+1) a získají základní taktické nahrávky spolu s orientací v prostoru, budou soupeře válcovat. Ostatně již v prvním zápase na hřišti Stochova dominovali a skóre mělo být mnohem vyšší než jen 2:0.

Starší přípravka

Mix zkušenějších hráčů, kteří pomáhají mladším žákům a hráčů, kteří s fotbalem teprve začínají. Utkání se silovými Kročehlavy bylo v Libčičích dobrou lekcí, kluci se přesvědčili, že bez běhání a důsledného obsazování protivníků to nepůjde. S domácími pak odehráli vyrovnanou partii, kterou musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byla Hostouň úspěšná.

Mladší přípravka

Další nová kategorie našeho klubu. Trenéři Holoubek s Táborským získávají spolu se svěřenci první ostruhy. Unhošti A na jejím hřišti podlehli, podmanili si ale na témže hřišti Slovan Kladno, který disponuje dlouhodobě kvalitní mládeží. Stejně jako v dalších kategoriích je pozitivní, že chodí trénovat vysoký počet hráčů, kteří se chtějí zlepšovat.

S tím, jak naše mládež začala sezónu jsme spokojeni, obzvlášť jsme šťastní, že mladí hráči a jejich rodiče mají zájem do Hostouně přicházet, každý týden osvěží naše řady nový hráč. Zveme tímto další zájemce i zájemkyně, aby se přidali k úspěšné éře hostouňského fotbalu.