4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NÁŠ REGION: HOSTOUŇ PADLA, ALE VYTVOŘILA REKORD V NÁVŠTĚVNOSTI

V neděli 8. října sehrál domácí klub Sokol Hostouň derby s kladenským SK. Ambice a očekávání obou týmů byly veliké. Zápas okořenil doprovodný program, jaký na mnohých druholigových ani prvoligových zápasech nebývá k vidění. Divizní derby ale nakonec skončilo poměrně jasným výsledkem 1:3.

Místo hromových oslav, na které se hostouňští těšili, se dočkali jen prudkého deště a výsledkového faux pas po výborném výkonu hostujícího Kladna. Přitom si pro zápas připravili program moderovaný Vlastou Korcem a těšili se výbornou diváckou návštěvu. A diváků opravud dorazilo hodně  – Hostouň se na stadionu Vojtěcha Zeithamla dočkala rekordu v návštěvnosti, když se na zápas přišlo podívat úžasných 1165 platících.

Lekce efektivity

V první půli sice měla opticky více ze hry Hostouň, ale dostala se pouze do jedné vyložené šance, která zůstala neproměněna. Několik pokusů z dálky výborně kryl kladenský brankář Tesař. Naproti tomu Kladno se prosadilo v první půli hned třikrát. Nejprve z rohového kopu skóroval osamocený Bartoš. Poté zvýšil Šíma a třetí hřebíček do rakve přidal opět z rohového kopu Hanzlík. Poločas skončil 0:3.

Ve druhé půli se Hostouň ne a ne vzpamatovat. Nedařilo se jí dostávat do hry. Kladno mělo jasně navrch a zdálo se, že se již nemůže nic stát. Zápas zdramatizoval 70. minutě Hanuščík, který dával prudký centr z hlouby pole, jenž propadl až za Tesařova záda. Na samém konci kopali hosté ještě penaltu, kterou trestuhodně zahodil zkušený Procházka.

Rozhodující byl důraz

„Prostě jsme byli nedůrazní, přehráli nás po standardních situacích. Nemůžeme z nich dostat dva góly. Dneska jsme do soubojů chodili jako žáci. Je chyba že necháme jednoho z nejzkušenějších hráčů samotného ve vápně,“ okomentoval nešťastný zápas domácí Jaromír Šilhan.

Lepší náladu měl kladenský gólman Tesař. „Ten první zákrok byl nejtěžší, obrana mě taky podržela a klobouk dolu před všemi kluky. Odmakali jsme to a rozhodli standardní situace. Nijak jsme se na ně nepřipravovali, ale byli jsme důraznější a asi jsme chtěli víc,“ řekl k rozhodujícím momentům zápasu. Kladenské derby je pro něj zajímavé, ale haló z něj nedělá. „Kladenské derby si užívám stále stejně, loni tu bylo víc kluků od nás, letos už to takové nebylo. Byl to důležitý zápas, abychom se znova přitáhli na čelo, a to se nám povedlo. Teď musíme vyhrát další zápasy,“ uzavřel Tesař.