4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS:Vydřený bod udrží Hostouň nahoře

Sokolové z Hostouně mohli být druzí, ale jsou šestí. Stačilo vyhrát nad Novým Borem. Avšak padli na penalty, takže senzační umístění nováčka po čtvrtém kole divize B se nekoná.  Hostouň – Nový Bor v řádné hrací době 1:1 (0:0).

„Dvaadvacátá minuta a pořád jsme od domácích nic neviděli,“ posteskli si diváci v rohu hostouňského hřiště. A měli proč vzdychat, že se nudí, i když hráči na place mohli být jiného názoru. Mezi šestnáctkami měli více ze hry hosté, posílení o hráče z první ligy.

Hostouňští předváděli těžkopádný přechod do útoku, bez následného napadání po ztrátě míče vysoko od své brány. Hostům nedělalo problém podržet míč a v klidu rozehrát, když mezi hostouňskými útočníky a zálohou zela ohromná mezera… Ovšem jejich výpady končily u šestnáctky, kde si s nimi poradili obránci či gólman Petrovič. A když se na konci poločasu konečně domácí osmělili k nebezpečnějšímu zakončení, míč doputoval metr od tyče do zázemí. Rozhodčí všechny účastníky duelu vysvobodil ukončením prvního dějství. Pochvalu podle domácích nezasloužil nikdo v zeleném dresu, nám se přesto líbili Motlík s Novákem.

„Hrajeme pod velkým tlakem. Poprvé jsme narazili v téhle soutěži na skutečnou fotbalovou kvalitu,“ uvedl brankář Bogdan Petrovič.

Po změně stran místo domácích přidali na tempu hosté a zaslouženě se dostali do vedení. Teprve závěrečnou pětiminutovku odehráli Hostouňští v takové fazóně, ve které získávali v uplynulých třech kolech body. Nasunuli se v sedm osmi hráčích před vápno hostí a zatlačili na ně. Aktivita přinesla vyrovnání, když si v poslední minutě Motlík naběhl na míč z rohu a hlavou přehodil gólmana.

V loterii penaltového rozstřelu pak Sokol výhru neslavil.

„Byla to těžká šichta s výborným soupeřem. Sáhli jsme si na dno a naštěstí jsme si v devadesáté minutě pomohli naší největší zbraní, standardní situací. Tenhle bod je spíše vybojovaný než zasloužený,“ komentoval utkání Jan Čurda.

„Myslím si, že na sebe narazily dva kvalitní týmy. Náš výkon nebyl špatný. Každý hrál, co mu soupeř dovolil,“ dodal Michal Zachariáš.

Hostouni sluší útočná hra a lze jen doufat, že takovou předvede na SK a divákům v sobotu (10.15 h.).

Sestava Sokola: Petrovič – Boruta, Motlík, Burant, Vlasatý, Tvrzník, Čurda, Marek, Novák, Zachariáš, Zeman (střídali ve druhém poločase Trnka za Zachariáše, Hanuščík za Tvrzníka a Veverka za Zemana).

AUTOR: Jan Murárik