10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Napsali o nás:Hostuň smetla Uhlíře

Poslední přípravný zápas má za sebou Sokol Hostouň, nejbližší divizní tým u Kladna. Na domácím hřišti smetl soupeře z přeboru, pražské Uhelné sklady 3:0.

O třídu slabší soupeř měl podle předpokladů méně ze hry, to ale neznamená, že obranu domácích nezlobil. Ta mnohé na pohled snadné výpady Uhlířů zastavovala na poslední chvíli odkopy, skluzy nebo hlavičkami do zázemí. Své si vyslechl hostouňský gólman Petrovič, když hasil nepříjemnou situaci dalekým odkopem do vedlejšího pole.

„Chybí mi v tom větší důraz a nasazení, ale je to příprava před ostrým startem, tak je potřeba se na takový zápas taky dívat. Jinak jsem s přípravou i týmem spokojený, vypadá dobře,“ s úsměvem komentoval vývoj zápasu Jiří Hondl, šéf hostouňského klubu.

V útoku byli domácí mnohem celistvější. Ovšem než se trefili do sítě, trvalo to celý poločas. Poté už hru Sokol plně kontroloval a převahu vyzdobil třemi góly z kopaček Krndžiji, Zemana a Zachariáše.

„Byla to velmi dobrá součást naší přípravy. Vyzkoušeli jsme si hru do plné obrany. Soupeř nezískal trvalejší převahu a ohrožoval nás spíše po brejkových situacích. Do víkendu musíme zapracovat na hře po ztrátě míče, spokojený jsem s chutí hráčů na hřišti makat,“ uvedl po utkání Martin Čurda, trenér Sokola.

Hostouňští mají rozdělané ještě dva přestupy, avšak zatím bez konkrétního konce. Již avizované posily ze Slovenska jsou ve stadiu přestupového řízení se slovenským svazem.

V prvním kole divizní skupiny B Hostouň přivítá v neděli na svém hřišti Most (17.00). Tak hovoří rozpis soutěže, otázkou je, jestli údajnými problémy zmítaný soupeř vůbec k utkání dorazí…

Sestava Sokola: Petrovič – Krndžija, Burant, Hanuščík, Neuman, Čurda, Marek, Vlasatý, Rouček, Trnka, Tvrzník (střídali po změně stran: Zeman za Roučka, Zachariáš za Krndžiju, Krupička za Trnku a Bodnár za Tvrzníka).

ZDROJ:

Jan Murárik