4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

Souboj o postup do divize může být ještě hodně zajímavý. Druhá Hostouň si ho zkomplikovala v taháku 28. kola krajského přeboru na hřišti vedoucí Ostré, kde prohrála 1:2 a dotahující se na ni Velvary, byť ani ony nebyly v Rejšicích stoprocentní.

Hostouň na jaře téměř stoprocentní celek Ostré sice trápila, ale branku dal jen Trnka a to až za stavu 2:0 pro domácí. V závěru hosté propásli velkou šanci, remíza by podle Jaroslava Trnky byla spravelivější.

Velvary sice v Rejšcích vyhrály, ale až po rozstřelu a získaly tedy dva body. Ztrácejí teď na Hostouň tři, do konce schází dvě kola.

Celek od letiště tedy má stále vše ve svých rukách, ale už nesmí ani jednou odejít ze zápasu bez bodu, protože má horší bilanci vzájemných zápasů s Velvary. Ostrá už má postup jistý.

Do divize mají zajištěný postup dva týmy, ale nakonec jich může být klidně i víc – pokud se někdo z týmů z vyšších soutěží rozhodl dobrovolně sestoupit. Hodně se o tom spekuluje.

Z Kladenska zasáhly do 28. kola i týmy s úplně jinými starostmi. Tuchlovice sice doma vyhrály nad kvalitním Poříčím 3:2, ale až po rozstřelu, přitom potřebovaly body tři. Dostalo se před ně Vraný vítěstvím 2:0 nad poslední Sázavou (oba góly kapitán Urban). Namočená je také Lhota, která doma nestačila na Rakovník, jímž cloumají problémy s trenérem (Procházka skončil ještě před závěrem sezony).

Sestoupí dva nejhorší celky a může jich být i víc. Záleží na tom, kolik Středočechů se zachrání v divizi. Zatím to vypadá, že všichni.

Autor: Rudolf Muzika

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/hostoun-v-tahaku-padla-velvary-se-blizi-20160604.html