4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS:Hostouň v premiéře za dva body

Mohl to být historický vstup do divize jak z oblasti snů. Hostouň měla až do poslední minuty s Mostem výhru na své straně. Nakonec Sokolové berou dva body po remíze 1:1 (0:0) a následném penaltovém rozstřelu.

Když soupeř v rozstřelu zaváhal, zkušený Marek pečetil jako poslední z aktérů rozstřelu výhru za dva body. Přitom k tomuto nastavení vůbec nemuselo dojít. Domácí v devadesáté minutě vedli a v jednom ze závěrečných útoků se usídlili před vápnem Mostu. Avšak místo střely na branku, nebo kamkoli jinam, o míč zbytečnými přihrávkami přišli a z rychlého kontru soupeř skóre srovnal.

Hostouňští se k bráně Mostu dostávali horko těžko. V prvním poločase, který působil fotbalově svižněji než druhý, zahodili slibné příležitosti Novák, Trnka, Zeman, Čurda. Po změně stran pak tempo oboustranně opadlo.

Hosté hrozili rychlým levým křídlem, ostatní byli neškodní. A domácí se k nim ve druhém poločase přidali. Neměli vpředu nikoho, kdo by provětral mosteckého stopera, který letos oslavil 42. narozeniny… Jejich branka padla z odraženého míče v mumraji před vápnem. Nejblíže k němu měl Zeman, který se tak zapsal jako první střelec Sokola v nové sezoně i v soutěži, v níž Hostouň nikdy ve své historii nehrála. „Z mého pohledu to byl pěkný zajímavý zápas. Co jsem v Hostouni, tak takový jsme hráli možná jednou. Obě mužstva se snažila hrát fotbal, nikdo to vzadu nezavřel a nevyčkával. Jsem spokojený,“ usmíval se trenér Martin Čurda.

Domácí se opírali o výtečného gólmana Petroviče, Buranta na stoperu, Marka na postu štítového záložníka a středopolařů Nováka, Zemana, Čurdy a chvílemi i Trnky.

„Škoda, že jsme v závěru zápasu vyrobili takovou chybu. Most vůbec nebyl tak špatný, jak asi všichni očekávali. Mají běhavé šikovné hráče. Nám chybělo více jednoduchosti ve hře,“ pokrčil rameny Tomáš Marek.

„Z minima šancí jsme vytěžili maximum a vybrali jsme si i nováčkovskou daň, když jsme hloupě chybovali a nabídli soupeři vyrovnání. Ale fotbal z naší strany byl na první kolo dobrý,“ poznamenal kapitán Ondřej Burant.

„Upřímně řečeno, mně se zápas z naší strany moc nelíbil. Hráli jsme bez útoku a chybělo mi větší nasazení v osobních soubojích. Nemůže se stát, že v poslední minutě dostaneme tak laciný gól!“ zlobil se Jaromír Šilhan, který je tři dny po operaci kolene.

Hostouň jede v sobotu na hřiště Rakovníka (14.00 hod.).

Sestava Sokola: Petrovič – Krndžija, Burant, Hanuščík, Krupička, Tvrzník, Čurda, Marek, Trnka, Novák, Zeman (střídali ve druhém poločase: Motlík na poslední standardní situaci za Krupičku a Rouček za Zemana).