17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

NAPSALI O NÁS:Gedeon: Byli jsme impotentní! Do útoku i do obrany

Chomutov – Byl to jeden z těch zápasů, u kterých můžete hrát několik hodin a gól nedáte. Bohužel, v sobotu v duelu Chomutov – Hostouň se to týkalo domácího mužstva. Chomutovští podlehli v sychravém počasí hostům 0:2 a očekávané body do tabulky divize nepřidali.

„Bylo to zasloužené vítězství Hostouně. Byli jsme opravdu špatní, nehráli jsme ani do útoku, ani do obrany. Nezasloužili jsme si ani bod, fotbal byl dnes spravedlivý. Blahopřeji hostům, protože vyhráli zaslouženě," vyjádřil se bezprostředně po utkání Patrik Gedeon.

O výhře Hostouně rozhodl druhý poločas. V 50. minutě se dostal k míči na malém vápně Richard Veverka a trefil pod břevno (0:1).

„Měli jsme chuť vyhrát, poločas byl bez gólů, ale rozhodl jejich první gól. I když jsme měli dost času to otočit. Neměli jsme ale ani žádnou vyloženou šanci, byli jsme dopředu impotentní," byl zklamán po utkání kapitán Chomutova.

Vedoucí gól Hostouně domácí neprobudil. Největší šance Chomutovských přišla až v 72. minutě. Patrik Janošík zahrál trestný kop, hlavičku Martina Bočka ale Filip Pettik reflexivně vyrazil.

Naopak, hosté se jednoduchými akcemi často dostávali do otevřené obrany. V 64. minutě výkop brankáře prodloužil z první Tomáš Marek na rozběhnutého spoluhráče, který pádil sám na Zaťka. jenom skvělý zákrok chomutovského brankáře zabránil pohromě. Ta přišla ale v poslední minutě utkání. Chomutovští v posledních minutách riskovali a dopředu se vydal i gólman Zaťko. Hosté situaci ale zvládli, dobře zakombinovali a Veverka z dálky poslal míč neomylně do odkryté brány (0:2).

„Když se podívám na jejich soupisku, mají tam hráče, kteří hráli ligu. Vyhráli dnes zaslouženě. Situace v Chomutově není jednoduchá. Trénujeme, jak trénujeme, scházíme se v šesti, sedmi lidech. V tomto je to složité, ale každopádně dnešní prohru nechci na to svádět," přiblížil přetrvávající problémy v chomutovském fotbale Patrik Gedeon.

FC CHOMUTOV – Sokol Hostouň 0:2 (0:0)

Branky: 50. Veverka, 90. Veverka. Rozhodčí: Talpáš – Aubrecht, Jati. ŽK: 3:1. Diváci: 150.

Chomutov: Zaťko – Zahradník, Kunart (76. Hyneš), Kubík, Tokar, Klimeš, Gedeon, Chaloupka (55. P. Janošík), Grubiša, Polcar (59. Šebek), Boček.

Hostouň: Pettík – Hanuščík (55. Rouček), Motlík, Boruta, Tvrzník, Čurda (87. Šilhan), L. Krupička (85. Zachariáš), Krndžija, Marek, Novák (72. Zeman), Veverka.