17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

NAPSALI O NÁS: Zmrtvýchvstání Hostouně. Vybrala Chomutov!

V zápase s Neratovicemi spadli až na úplné dno, když ztratili vedení 2:0 a nebrali ani bod. Ale že fotbal umí, to předvedli fotbalisté Hostouně v Chomutově, kde po perfektním výkonu vyhráli 2:0 dvěma trefami Richarda Veverky. V divizní tabulce si tak připsali do boje o záchranu cenné tři body.

„Jenže já bych neřekl, že jsme hráli lépe než jindy. Ani s Neratovicemi přece po týdenním martyriu v práci a na tréninku přece nešli borci na hřiště s tím, že se na to vys…u," mluvil jako vždycky přímo trenér Martin Čurda, který minulý týden dlouho ostře k hráčům mluvil. „Tak jsem to cítil, kdo mi přišel pod ruku, slyšel svoje. Jenom jim nikdy nemůžu říkat, že jsou debilové, to bych byl debil sám. Dospělýho chlapa nemůžete podezřívat. Když ano, vyhoďte ho," říká Čurda.

Jeho tým v Chomutově výborně bránil. Vyšel i tah s vysunutím Marka víc dopředu, podle Čurdy má totiž skvělý akční rádius a to se hodí třeba ke sbírání odražených míčů. Marek patřil k nejlepším hráčům na hřišti a připravil chvíli po přestávce přesným centrem i první gól Veverkovi.

Chomutov v sestavě se slavným holohlavým ex-slávistou Gedeonem se dostal za celé utkání jen ke dvěma šancím. V první obrovský kanonýr Boček mířil nad, ve druhé mu zamítl vyrovnání na 1:1 skvělým reflexivním zákrokem brankář Pettík.

V závěru pak Hostouň udeřila ještě jednou, když domácí při své standardce zariskovali, dopředu se vydal i gólman Zaťko, ale hosté situaci odvrátili, dobře zakombinovali a Veverka kousek za půlkou poslal míč do odkryté brány.

Chomutov – Hostouň 0:2 (0:0)

Branky: 50. a 90. Veverka

Rozhodčí: Talpáš

Hostouň: Pettík – Hanuščík (55. Rouček), Motlík, Boruta, Tvrzník – Čurda (87. Šilhan), L. Krupička (85. Zachariáš) – Krndžija, Marek, Novák (72. Zeman) – Veverka.

Autor: Rudolf Muzika
Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/zmrtvychvstani-hostoune-vybrala-chomutov-20161105.html