4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

NAPSALI O NÁS: Tomáš Marek: Musíme hrát po zemi

Ještě nedávno kopal první ligu, teď se v dresu divizního nováčka vrátil tam, odkud do ní vstoupil. Tomáš Marek si v dresu Hostouně na SK zahrál, zatím netradiční, derby s Kladnem. Na zápas po týdnu vzpomíná s úsměvem a myšlenkami je u zítřejšího utkání doma proti Českému Brodu (17.00 h.).

Jaké to bylo pro vás derby?

Bylo znát, že hrajeme se špičkou divize. Takové nás teď ještě čekají. Třeba právě v neděli s Českým Brodem.

Na SK jste podali velmi slušný výkon. V porovnání s domácím utkáním proti Boru mnohem lepší…

Možná nám vyhovovalo velké kladenské hřiště. A také jsme nastoupili v trochu odlišné sestavě. Škoda, že nás v Kladně dvakrát rozhodčí nepustil do šancí a písknul faul, když jsme mohli jít do výhody.

Výkon v Kladně je styl, s kterým byste mohli plout v klidných vodách divize?

Dvacet minut první půle jsme hráli velice slušně. Pak jsme začali balony nakopávat, a to byla chyba. V kabině jsme si něco řekli, začali jsme si to dávat po zemi a hned z toho byla branka i další šance skórovat. To je styl, kterým bychom měli divizí plout.

Nechá si ho zítra vnutit Český Brod?

Měli bychom ho soupeři vnutit. Bude to asi podobný zápas jako v Kladně, nečeká nás nic jednoduchého. Takové zápasy potřebujeme, abychom si rychleji na divizi zvykli. Špička divize je o tom, co hraje třeba Kladno, technickou důraznou hru. My se divizi pořád ještě učíme.