10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

NAPSALI O NÁS: Sokol Vašák: Výhrou nad Rakovníkem získáme klid v tabulce

Do divizní Hostouně přišel v zimě jako fotbalová posila a svou roli plní od prvního kola. Sokolové v něm vyhráli jedinou brankou v Mostě a tu si na své konto připsal právě záložník Marek Vašák (28).

Po utkání vládla v klubu všeobecná spokojenost s výhrou i s vaším zápisem do střeleckých tabulek. Byl jste vy sám spokojený se svým výkonem?
Je co zlepšovat (směje se). A vypadá to, že to zlepšování bude snadné, protože mančaft chce hrát fotbal.

Gól jste vsítil hlavou. Je to vaše silnější stránka při zakončování než nohy?
Kdepak, ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy dal gól hlavou. Možná někdy v žácích. Specializovat se na hlavičky ani nehodlám, hlavičkové souboje nevyhledávám. To v Mostě byla náhoda.

Do dalších šancí jste se v zápase už příliš netlačil. Neměl jste chuť třeba na hattrick?
Hattrick bych přenechal někomu jinému, už bych se totiž asi v klubu nedoplatil (směje se). Soupeř nás postupem času moc do šancí nepouštěl.

Kolik vás účast v novém týmu už stála?
Do týmové pokladny se platí snad za všechno (směje se). Do prvního mistráku jsem přispěl zhruba dvěma a půl tisíci, teď nějaké stovky dám za gól, za rozhovor do médií a za fotku…

Vedle fotbalu jste několikrát nastoupil i za Kladno v druhé futsalové lize. Pomáhá vám futsal k rychlejšímu nabírání kondice?
Futsal jsem zkoušel hrát i trénovat při fotbale, ale spíše mi to po fyzické stránce uškodilo, než pomohlo. V Hostouni trénujeme i čtyřikrát týdně, do toho zápas a přidávat si k tomu večerní futsal s cestováním na zápasy není pro mě úplně ideální. S Kladnem jsem se domluvil, že půjdu za ně hrát, jen když vyloženě budou potřebovat.

Několik měsíců, před příchodem do Hostouně, jste žil v Austrálii. Hrál jste tam po práci fotbal?
Rozvážel jsem na kole jídlo a na fotbal nebyl čas. Potřeboval jsem vydělávat na poměrně drahý život v Austrálii a na cestování. Ale chvíli jsem tam hrál na amatérské úrovni jednou týdně futsal. Evropský fotbal tam tolik populární zase není.

Čím se živíte v Čechách?
Teď brigádničím a od září bych rád pracoval nastálo.

Ve fotbale vás dnes odpoledne čeká doma Rakovník. Počítáte s třemi body za výhru?
Ty by byly dobré (usmívá se). Naše divizní skupina je výkonnostně hodně vyrovnaná a takový nás asi čeká i zápas s Rakovníkem. Ale hrajeme doma, tak bychom měli vyhrát a usadit se v tabulce v klidnějších vodách.

Jan Murárik

Zdroj: Vaše Kladno