17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

NAPSALI O NÁS: Ples Sokola Hostouň je historií. Siegl korunoval Motlíka

Legendární fotbalový kanonýr Horst Siegl se stal tváří pátého plesu Sokola Hostouň. Přijal totiž pozvání organizátora a šéfa fotbalového klubu Jiřího Hondla, aby předal ocenění zvoleným osobnostem Sokola, mladým nadějím i nejlepšímu hráči uplynulého roku.

Tím se stal stoper František Motlík (29). K Fotbalistovi roku přidal ještě cenu pro nejlepšího hráče hostouňského áčka. „Za to, že mě za můj fotbal někdo ocení, vděčím kromě spoluhráčů především svému dědovi Vojtovi Peichlovi. Když mě v pěti letech nechytl hokej, vzal mě na fotbal a od té doby nevynechal jediný můj zápas. Moc mu i takto děkuji,“ svěřil se král fotbalové Hostouně.

I když podle slov paní Čurdové jí manžel prý kdysi slíbil, že trénování nechá v padesáti, zatím slib nesplnil, dovedl Sokol do divize a na plese dostal cenu Trenér roku. „Netušil jsem tehdy, že mě trénování i po padesátce bude tolik bavit. Musím poděkovat svým hráčům, bez nich bych tuhle cenu nedostal. Hráli jak loni na jaře, tak na podzim dobře a jsem rád, že trénuji takový tým,“ uvedl po vyhlášení Martin Čurda.

Sokol nyní čeká první jarní zápas v divizní skupině B. Hostouňští se v sobotu představí na hřišti Mostu (10.15 h.).

Ocenění fotbalisté Sokola

Mladší přípravka: Holoubek, Šiktanc, Táborský